TOURNAMENT

Istanbul - ZOCCOS

29.02.2020 10:00 +3 UTC · Hosted by Red Bull    COMPLETED  18+

Game & Region
CS:GO, Global
Tournament Format
Single Elimination
Information
Team Size
2v2
Entry Fee
Free to Enter
Map
aim_map2_go
Game Mode
Aim Standard
Match Mode
Competitive
Show detailed settings
Check-In Start
1 Hour before start
Max. Participants
8 confirmed participants
Round Start
ASAP (right away)
Game Start
By Players
Go-to-lobby Timer
10 minutes
Go-to-game Timer
5 minutes

Information:

Türkiye'nin en büyük 2v2 CS:GO turnuvası başlıyor.

Red Bull Flick Türkiye'nin en iyi CS:GO ikilisini arıyor.
Online, offline ve playoff olmak üzere 3 ayaktan oluşan turnuvanın büyük finali 29 Mart'ta! Playoff aşamasında en iyi performansı gösteren 8 takım, Türkiye’nin en iyisi olmak için sahneye çıkacak.
Turnuvanın ödülü birinci takım için 12000TL, ikinci takım için 8000TL'dir.

Detaylı bilgi için: www.redbull.com/tr-tr/events/red-bull-flick

Bu turnuva sadece yukarıda ismi belirtilen oyun merkezi içindir. Online elemeler ve diğer bölgeler için pdc.gg/redbull sayfasına bakınız.

Turnuvaya kayıt ve katılım hakkındaki sorularınız için aşağıdaki rehberleri ve turnuva sayfalarındaki rehber videoları kullanabilirsiniz.
CS:GO Steam hesabı eşleştirme için : pdc.gg/cshesap
Nasıl takım kuracağınızı öğrenmek için : pdc.gg/takım
Oyunlara nasıl bağlanacağınızı öğrenmek için: pdc.gg/baglan

Bu rehber içeriklerinden başka bir sorununuz olduğunuzu düşünüyorsanız sol taraftaki "Yardım & Destek" sekmesinden bir ticket açabilir ya da discord.gg/A4pmRJK adresindeki Red bull Discord ve Playdecent Discord kanallarındaki adminlerimizle iletişime geçebilirsiniz.


Rules:
TURNUVAYA KAYIT OLAN TÜM TAKIM ÜYELERİ, AŞAĞIDAKİ KURALLARI OKUMAKLA SORUMLUDUR.
TURNUVAYA KATILDIĞINIZDA AŞAĞIDAKİ KURALLARI KABUL ETMİŞ OLURSUNUZ.

ÖZET HATIRLATMALAR:
Tüm elemeler 2v2 olarak oynanacaktır.
Eşleşmeler rastgele olacak şekilde ayarlanacaktır.
Oynanacak maçlar, turnuva yönetiminin belirleyeceği haritalarda ve ayarlarda oynanmak zorundadır.
16 round kazanan takım bir üst tura geçmeye hak kazanır. Beraberlik durumunda ‘Alan Kazanır’ raundu oynatılır.
Tüm rauntlar BO1 oynatılır. Çeyrek Final ve sonrası BO3 olarak oynatılmaktadır.
Her çevrimiçi (Online) elemeyi kazanan ilk 3 takım, Red Bull Flick Playoff aşamasına katılmaya hak kazanır.
Internet kafe elemelerinden her bir kafeden kazanan 1 takım, Red Bull Flick Playoff aşamasına katılmaya hak kazanır.
Elemelerde yayın yapılması yasaktır


RED BULL FLICK 2020 KATILIM ŞARTLARI VE KOŞULLARI
Red Bull Flick 2020 (“Etkinlik”), Saray Mah. Site Yolu Sok. No:5 Ümraniye/İstanbul olan Red Bull Gıda Dağıtım ve Pazarlama Ticaret Ltd. Şti. (“Red Bull”) tarafından, Red Bull'un işbirliği ortakları, acenteleri ve hizmet sağlayıcılarının desteğiyle yürütülmektedir.
Etkinlik, çevrimiçi ve çevrimdışı elemeler sonrası finali kapsayan bir turnuva olarak tasarlanmıştır. Etkinliğe yarışmacı veya izleyici olarak katılabilmek için herhangi bir ödeme yapmaya veya ürün satın alma işlemine gerek yoktur. Etkinliğe yarışmacı ve izleyici olarak katılan tüm katılımcılar bu şart ve koşulları (“Koşullar”) kabul etmiş sayılırlar.
Etkinlik, profesyonel ve amatör tüm Counter Strike Global Offensive oyunu severlerin, seçilmiş olan oyun içi haritalarda yapacakları bir oyun turnuvasıdır.
Etkinliğin şehir elemeleri etabında yarışmacı olarak katılmak isteyen katılımcıların her biri ‘’Playdecent’’ isimli platformdan online kayıt yaptırmak suretiyle katılabilir. Bu platformun kendi kurallarına da tabi olduğunuzu unutmayınız.
İşbu Etkinlikle ilgili genel sorularınız için, resmi Red Bull Discord kanalımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
1- KATILIM VE UYGUNLUK
1.1 Etkinliğe yarışmacı olarak katılmak için, etkinliğe kayıt gününüzde 18 yaşını doldurmuş olduğunuzu ve Türkiye’de ikamet ettiğinizi beyan ve garanti edersiniz. 18 yaşını doldurmamış kişiler bu Etkinliğe katılamazlar. Tespit edilmesi durumunda da takım olarak diskalifiye edilirler.

1.2 Bir kişinin yapacağı kayıt, sadece ilgili kişiye yarışmacı olarak katılma hakkı verir. Katılım ücretsizdir.

1.3 Red Bull, yarışmacı olarak katılmak üzere başvuranların kayıt esnasında temin etmiş oldukları e-posta adreslerini, yaş, kimlik ve / veya diğer ayrıntıları doğrulama ve talep hakkını saklı tutar. Başvuran tarafından geçersiz bir e-posta adresi veya diğer hususlarda yanlış bilgi sunulduğunun tespit edilmesi halinde başvuru geçersiz sayılır ve katılım hakkı doğmamış sayılır.

1.4 Etkinliğe yarışmacı olarak katılmaya hak kazanmadan önce, her başvurucunun “Katılımcı Formunu” eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurması ve bu Koşulları onaylaması gerekmektedir.

1.5 Etkinlik, Red Bull’un tamamen kendi takdirine bağlı olarak gerçekleştirilecektir. Red Bull’un Etkinlik ile ilgili tüm konularda kararları nihai karar olacak ve konuya ilişkin hiçbir yazışma yapılmayacaktır. Red Bull Etkinlik tarihini ve yerini değiştirme hakkını saklı tutar.


1.6 Cezalar

1.6.1. Yasaklamalar/Engellemeler
Yasaklamalar veya engellemeler, takıma dahil olmayan oyuncunun oynatılması ve izinsiz oyuncu oynatılması gibi ciddi olaylar için uygulanır. Bu cezalar takıma ya da oyuncuya uygulanabilir.

1.6.2. Diskalifiye
Diskalifiye kuralı en ciddi kural ihlallerinde uygulanır. Diskalifiye edilen katılımcı, söz konusu turnuva için ödül havuzundan vazgeçmiş sayılır ve yarışmanın bitimine kadar yasaklı olacaktır. Diskalifiye sebebiyet veren kural ihlalinin ciddiyetine göre ilgili katılımcı veya takım, bir sonraki Red Bull Flick turnuvasından da men edilebilir. Takım müsabakalarında organizasyon ve tüm üyeleri, turnuvanın sonuna kadar yasaklı olacaktır.

1.6.3. Ek Ceza Uygulamaları
Özel durumlarda, turnuva yöneticileri, yeni cezalar tanımlayabilir ve cezaları farklı şekilde uygulayabilir.

1.7. Davranış Kuralları

Tüm Red Bull Flick katılımcıları diğer katılımcılara, izleyicilere, basına, sponsorlara; Red Bull, PublishMe ve Playdecent yetkililerine karşı uygun ve saygılı bir şekilde davranmayı kabul ve taahhüt eder. Red Bull Flick oyuncuları veya organizatörleri olarak rol model olmak, davranışlarımıza dikkat etmemiz gerektiği anlamına gelmektedir. Her türlü taciz, Red Bull Flick hakemleri ve yetkililerine bildirilmelidir. Taciz; bunlarla sınırlı olmamak üzere, cinsiyete, kişinin cinsel kimlik veya kendini cinsel olarak ifade etme şekline, yaşa, cinsel oryantasyonuna, engelliliğine, fiziksel görünüşüne, vücut boyutuna, ırk ve dinine yönelik saldırgan ifadeleri veya aksiyonları içerir. Taciz; ayrıca kamusal alanlarda cinsel imgeler, kasıtlı şekilde korkutma, tehdit etmek, kişinin isteği olmaksızın takip etme, stalk yapma, taciz içeren fotoğraf çekme ya da kayıt alma, süreklilik içeren şekilde konuşmasını veya diğer etkinliklerini kesintiye uğratma, uygunsuz fiziksel temas ve istenmeyen cinsel ilgiyi de kapsar. Benzer kısıtlamalar yalnızca katılımcılar için değil aynı zamanda Red Bull Flick turnuvasında ve sahnesinde yer alan veya yer alan kişilerle ilişkili tüm kişiler için de geçerlidir. Bu davranış kurallarını ihlal eden herkes, turnuva alanından dışarı çıkarılma ve muhtemel adli takibat da dahil olmak üzere, ceza alabilir.

1.8 Oyun Dağıtıcısı veya ESIC Yasakları
Red Bull Flick Turnuva yönetimi, oyun dağıtıcısının yasakladığı oyuncuları, Red Bull Flick Turnuvası’ndan reddetme hakkını saklı tutar. Ayrıca, ESIC yasakları dikkate alınacaktır. CS:GO VAC yasaklamaları ise, yasaklamanın ardından 2 yıl geçene kadar olmak üzere, özellikle dikkate alınacaktır.

2. Red Bull Flick Oyuncu ve Takım Koşulları

Red Bull Flick turnuvasına katılabilmek için aşağıdaki koşulların yerine getirilmesi gerekir

2.1. Yaş Kısıtlaması
Red Bull Flick katılımcıları, CS:GO için 18 yaşını doldurmuş veya 18 yaşından büyük olmalıdır. Turnuvaya katılan takımlarda, yaş kuralına uymayan oyuncu tespit edildiğinde, takım ve takım sorumluları hakkında sahte belge ve bilgi ibraz etmek gerekçesiyle yasal işlem başlatılacaktır. Ayrıca oyuncu ve takım turnuvadan diskalifiye edilecektir.

2.2. Katılımcılara Yönelik Bölgesel Sınırlamalar
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya Mavi Kart (Türkiye Cumhuriyeti) sahibi olan, CS:GO için 18 yaşını doldurmuş veya 18 yaşından büyük her gerçek kişi turnuvaya katılabilir.

2.3. Oyuncu Ayrıntıları
Talep edildiğinde, oyuncuların tam adları, iletişim ayrıntıları, doğum tarihlerini, adreslerini ve fotoğraflarını içeren ama bunlarla sınırlı olmayan gerekli tüm bilgileri Red Bull Flick hakemlerine veya Red Bull yetkililerine göndermeleri gerekmektedir.

2.4. Takma Adlar/Nickler
Turnuva kaydı yapıldıktan sonra takım ismi veya takma ad/nick değişikliğine izin verilmez. Takma adda sponsor etiketine izin verilmemektedir ve takma ad seçimi için genel davranış kuralları geçerlidir. Bunun ihlal edilmesi durumunda oyuncu ve/veya takım diskalifiye edilebilir.

2.5. Takım Hesapları

2.5.1. Standartlar
Takımı sembolize eden, takımla ilgili bir şiddet teması ve uygunsuz içerik içermeyen bir logo,
Takım Yetkilisi (bulunmaması durumunda, Takım Kaptanı yetkili sayılacaktır)

2.5.2. Takım İsimleri ve Logoları
Red Bull Flick turnuvasında mücadele edecek takımının adı "CS ekibi" gibi herhangi bir uzantıya sahip olmayabilir. Takımın adı ve / veya olası bir isim sponsorundan oluşabilir. Karışıklığı önlemek için, sadece aynı disiplinde başka bir takım tarafından kullanılmayan adlara izin verilir.

Takım logolarının uygunsuz resimler ve imgeler içermesi veya marka veya fikri mülkiyet hakları korunmuş resimler olması yasaktır. Bunlar haricinde takım logolarının turnuva organizatörleri ve sponsorların ticari çıkarlarına uyum sağlamayan resim ve logolar içermesi durumunda takımdan logosunu değiştirilmesi istenebilir ya da sistem tarafından boş logo atanır.

Takım isimlerinde; cinsiyete, kişinin cinsel kimliğine, ırkına, dinine yönelik hakaret saldırganlık, cinsellik ve küçük düşürücü ifadeler kullanılamaz. Bu şekilde kullanım tespit edildiğinde, takım adını değiştirmesi konusunda uyarılır ve takımın adını değiştirmesi sağlanır. Kurallara uymayan bir takım adı ile hiçbir takım Red Bull Flick aşamalarında mücadele veremez.

Takım isimleri, logoları oyuncu isimleri Red Bull Flick turnuva ayaklarının kayıtlarının kapanmasıyla birlikte artık değiştirilemez.

3. Turnuva Kuralları

3.1. Maç Medyası

Elemeler süresince canlı yayın yapmak yasaktır. Sistemden indirilen veya oyuncu tarafından alınan demo kayıtlarının turnuvada yer alan marka, organizatör, sponsorun haklarını ihlal eden kullanımları durumunda bu turnuvada belirtilen ceza süreçleri ve yasal süreçler başlatılabilir.

3.1.1. Demo Kaydı
Tüm ayaklarda sistem gerçekleşen maçların demo kayıtlarını otomatik olarak almaktadır. Demo kayıtlarına istatistikler sayfasından erişilebilir.

Tüm oyuncular ayrıca, maç boyunca PoV demo kaydı yapmak ve kayıtları en az 14 gün tutmakla sorumludurlar. Organizatörler demo kayıtlarını maç sonrası takımlardan isteme hakkını herhangi bir sistem arızası olması ihtimali durumunda saklı tutar. Bir takım rakibinden maç bitiminden 10 dakika sonraya kadar rakibinden demo talebinde bulunabilir. Steam sisteminde hata oluşması ve demo kaydının oyunculardan istenmesi durumunda, demo kaydı bulunmayan takımlar diskalifiye edilir.

3.2.1. Hile Suçlamaları
Eğer bir takım, rakip takımının bir veya birden fazla oyuncusunu Red Bull Flick turnuvasında hile yaptığından dolayı suçlar ise; takım kaptanı, Playdecent.com üzerinden ticket açarak ve discord kanalından turnuva hakemleri ile iletişime geçerek, suçlanan oyuncu hakkında aşağıda yer alan bilgileri 24 saat içerisinde iletmelidir.
Turnuva hakemine gönderilmesi gerekenler:
● Demo ve yükleme bağlantısı.
● Oyuncu ismi ve ne çeşit hileden şüphelendiği (wallhack,aimbot...)
● Demoda dikkat edilmesi gereken süreler ve neden dikkat edilmesi gerektiğini açıklanması
Bu bilgilerin yer almadığı suçlamalar dikkate alınmayacaktır.

4. Oyun Ayarları

4.1 Haritalar

Çevrimiçi ve internet kafe elemeleri aim_map2_go haritasında oynanacaktır.
Haritalar, ayarları önceden sistem tarafından ayarlanmış şekilde otomatik açılacaktır.
Tüm oyuncuların oyuna girdikten sonra chat ekranına “!ready” yazdıktan sonra oyun başlar.
Verilen sürede !ready yazmayan oyuncular otomatik olarak elenir.

4.1.1. Haritalardaki Ayarlar

Taraflar tüm haritalarda rastgele atanır.
Round başı donma süresi 2 saniyedir
Round başı spawn koruma süresi 3 saniyedir (2 sn donma süresi dahil)
Toplam round sayısı 31’dir. Herhangi bir beraberlik durumu söz konusu olmayacaktır.
Herkes vest, helmet ile başlar.

4.2 Komut Dosyaları ve Eklenti Yasakları

Genel olarak demo kaydı alınması haricindeki tüm komut dosyaları ve eklentiler yasaktır.

4.2.1. Yasaklanmış Komut Dosyaları(Scripts)

Genel olarak, tüm ekstra komut dosyaları, satın alma, değiştirme ve demo komut dosyaları dışında yasaklanmıştır. Yasaklanmış komut dosyaları için bazı örnekler aşağıda verilmiştir, bunlarla sınırlı değildir:

● Jumpthrow
● Stop shoot scripts (Use or AWP scripts)
● Center view scripts
● Turn scripts (180° or similar)
● No recoil scripts
● Burst fire scripts
● Rate changers (Lag scripts)
● FPS scripts
● Anti-flash scripts or binding (snd_* bindings)
● Bunny hop scripts
● Stop sound scripts

4.2.2. Overlay Ayarları
Aşağıda belirtilen oyunun sağladığı overlay’ler dışında herhangi bir overlay kullanılması yasaktır.

● cl_showpos 1
● cl_showfps 1
● net_graph 0/1 (aim almak konusunda yardımcı olması için kullanıldığı tespit edilirse takım uyarı alır.)

4.2.3. A3D

A3D (2.0) veya A3D'yi (2.0) simüle eden herhangi bir program, sürücü veya arabirim kullanılması kesinlikle yasaktır ve hile paragrafı uyarınca cezalandırılacaktır.

4.2.4. Grafik Sürücüleri veya Benzeri Araçlar

Oyunun harici grafik çözümleri değiştirilmesi veya diğer 3. parti programlarla değiştirilmesi kesinlikle yasaktır ve hile paragrafı uyarınca cezalandırılabilir. Ayrıca, sistemin kullanım oranını herhangi bir şekilde (örneğin, Nvidia SLI Display, Rivatuner Overlay) gösterecek her türlü overlay kullanımı yasaktır.

4.2.5. Renk derinliği

Her oyuncu Counter-Strike (32 bit) 'da en yüksek renk ayarıyla oynamalıdır, eğer oyuncu pencereli modda oynuyorsa masaüstünün de 32 bit ayarında olması gerekir.

4.2.6. Özel Veriler

Sadece steam eşyalarının değiştirilmesine izin verilir; sprite, skin, skor panolarındaki, crosshair değişiklikleri kesinlikle yasaktır; ayrıca sadece resmi modellere izin verilmektedir. Eğer bir oyuncu özel dosyalarla (modellerin dışında) oynarsa, hakemlerin durumu tespit etmesi durumunda rakibi maç tekrarı talebinde bulunabilir.

4.2.7. Isınma Süresince Harita Kontrol
Yüklenme hataları, maç başlamadan önce kontrol edilmelidir (kutuların eksikliği, merdivenler vb.). Bunun yapılmaması ve maçın başlamasına izin verilmesi, her iki takımın da haritanın bulunduğu durumu kabul etmesi anlamına gelir ve maç bu ayarlar altında da devam eder. Bu gibi konularda yapılan protest ve şikayetler dikkate alınacaktır.

4.2.8. Maç Sırasında

● Herhangi bir duvar veya tavan içinden geçmek kesinlikle yasaktır, zemin içinden geçmek veya bir geçit olarak düşünülmeyen herhangi bir yerden geçmek kesinlikle yasaktır.
● Sessizce bomba kurmak kesinlikle yasaktır. (Bomba kurarken çıkan sesi kimsenin duyamayacağı şekilde bombayı kurmak)
● Bombanın ulaşılamayacak bir yere kurulması kesinlikle yasaktır. Bir takım arkadaşından destek alarak ulaşabileceğiniz bir yerde bomba kurmak bu kuralın bir parçası değildir. Bir arkadaşının üzerinde durmaya genellikle izin verilir ancak harita dizaynına göre oyuncuların gözetleyebilmesinin mümkün olmadığı bir yeri gözetlemesi yasaktır.
● Flash hatalarını kullanmak kesinlikle yasaktır.
● Duvarların altından bomba atmak yasaktır fakat duvarların üzerinden bomba atılmasına izin verilir.
● Haritada görünmeyen köşelerde oturmak ve beklemek yasaktır.

4.2.9. Genel

Genel olarak, oyundaki hataların suistimal edilmesi kesinlikle yasaktır.

Turnuva yönergeleri, geriye dönük olarak, açıkça izin verilen hataların listesine daha fazla hata ekleme hakkını saklı tutar.

4.3 Turnuva İşleyişi Hakkında

4.3.1. Oyuncuların Düşmesi

Aşağıdaki durumlarda belirtilen aksiyonlar alınır fakat bu durumlarda oyuncuların maç lobilerindeki “Admin Çağır” fonksiyonunu kullanmaları zorunludur.

● Eğer bir oyuncu herhangi bir yarının birinci turunda ‘First Kill’ alınmadan düşerse oynanan yarı yeniden başlatılır.
● Eğer bir oyuncu “First Kill” alındıktan sonra düşerse sunucu o an oynanan turun sonunda duraklatılacaktır.
● Eğer bir oyuncu oyundan düşerse ve rakibi herhangi bir hasar almadan aynı tur içerisinde bilgilendirilirse, tur tekrar oynanacaktır.
● Eğer bir oyuncu oyundan düştükten sonra geri dönmemişse ya da takım tarafından oyuncu değişikliği yapılmadıysa takımı hakemlerin değerlendirmesine göre “forfeit” kararı alınabilir.

4.3.2. Taraf Seçimi

Taraflar her turnuvanın çeyrek final ayaklarından önceki eleme maçlarında rastgele belirlenmektedir.

4.3.3. Turnuva Yönetimi

Play Decent ve Publishme operatörleri bölge, turnuva ve baş adminler olarak ayrılırlar. Oyuncular bölge ve turnuva adminlerinin kararlarına şikayet etmeden uymak zorundadırlar. Sadece teknik konularda baş admin, bölge ve turnuva adminlerinin verdiği kararları, incelemelerden sonra değiştirebilir. Bunun dışında sportmenlik ve davranış durumlarında bölge ve turnuva adminleri kurallara uymayan oyuncuları diskalifiye etmeye tam yetkilidir.

4.3.4. Turnuva Dili

Bu turnuva Türkiye sınırları dahilinde düzenlendiği için iletişim dili Türkçe’dir. Turnuvaya katılım şartlarını sağlayan fakat dil desteğine ihtiyacı olan oyuncular turnuva öncesinden en az 2 saat önce, internet cafe ayakları için mekan sorumluları ile temasa geçmek durumundadır. Çevrimiçi ayaklar için sadece İngilizce, Almanca ve Türkçe destek verilmektedir.

4.3.5 Kişisel Yayın
Turnuva katılımcılarının katıldıkları internet kafelerden veya online ayaktan yayın yapması yasaktır.
Playofflar ve finaller için yayın politikası playofflardan önce paylaşılacaktır.

4.3.6. Zamanında Hazır Olma
Turnuva kayıtları, her turnuva penceresinde belirtilen zamanda kapanmaktadır. Bunun dışında kayıtlar özel istekler için açılmayacaktır.
Her oyuncu çevirimiçi elemeler için 30 dakika önce playdecent.com platformundaki turnuva chat’inde olmak ve internet kafe ayakları için de 1 saat önce belirtilen mekanda hazır olmak durumundadır. Bu süreler zarfında sosyal medya hesapları, Steam veya Playdecent hesaplarının kullanıcı adı ve şifrelerinin unutulması, cep telefonuna şifre gelmemesi, e-mail hesabına kullanıcı bilgilerinin gelmemesi vb. nedenler turnuvanın ertelenmesine sebep olmaz. Tüm giriş ve hazırlık işlemleri oyuncuların sorumluluğundadır.

4.3.7. Sunucu Hataları
Oyuncular lobilerine girdikten sonra (Launch Game) tuşunun çalışmaması halinde, bu tuşun yanındaki sunucu linkini kopyalayarak, oyunda konsola “connect (sunucu linki)” yazarak oyuna girebilirler. Sistem onları otomatik olarak tanıyacaktır. Sunucunun geç açılması söz konusu olursa, sistem gerekli zamanı oyunculara otomatik olarak tanıyacaktır. Sonuçlarda hata olması durumunda adminler maç istatistiklerini girmeden sonucu belirleyebilme hakkında sahiplerdir.

5. Davranışlar

5.1 Sportmenlik Dışı Davranışlar
Düzenli ve keyifli bir oyun için tüm oyuncuların sportif ve adil bir tutumu olması şarttır. Bu yaşanan olayın büyüklüğüne göre önce uyarı, sonra diskalifiye olarak ya da direkt olarak diskalifiye ile cezalandırılacaktır. En önemli ve en yaygın suçlar aşağıda listelenmiştir. Bununla birlikte, yönetim açıkça listelenmeyen sportmenlik dışı davranış türlerine burada net olarak belirtilmemiş şekilde ceza da verebilir.

5.1.1. Turnuvanın İşleyişini Engelleme
Turnuvanın maç zamanlamalarını ve genel işleyişini şahsi ve geçerli olmayan sebeplerden dolayı engelleyen oyuncular ve takımlar turnuva hakemleri tarafından diskalifiye edilirler. Her oyuncu pdc.gg/redbull sayfasındaki münferit turnuva sayfalarının “Maç” sekmelerinde belirtilen zamanlamalara uymak ve çevrimiçi elemeler için maç saatinden en az yarım saat önce platformda, internet kafe elemeleri için en az 1 saat öncesinde belirtilen mekanlarda bulunmak zorundadır.

Organizatörler maç saatlerini değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. Değişiklik durumu hakkında katılımcılar, mail adreslerini -ve çevrimiçi elemeler için playdecent.com üzerinde bulunan bildirimler bölümünü ve ilgili turnuva chat pencerelerinde turnuva öncesinde belirebilecek uyarıları takip etmekle yükümlüdür.

5.1.2. Hile Şüphesi
Hileden şüphelenildiğinde ve söz konusu maç medyası sahte ise takım diskalifiye edilecektir. İtiraz süresi maç bitiminden sonra 5 dakikadır. 5 dakika sonrasında yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. Hile şüphesini destekleyen evrak iletimi süresi ve detayları Madde 3.2.1’e belirtilmiştir.

5.1.3. Ringer/Faker - Hesap Paylaşımı

Her takım yetkilisi, kaptanı ve oyuncuları takım arkadaşlarının ringing (izin verilmemiş bir oyuncu ile oynama) veya yöneticileri/oyuncuları yanıltıcı hareketler yapıp yapmadığını bilmekle yükümlüdür. Bu tür bir aksiyondan tüm takım sorumlu tutulur. Belirlenmiş bir oyuncu yerine o oyuncuyu taklit etmek kaydıyla başka bir oyuncu oynatmak veya takıma kayıtlı olmayan oyuncu oynatmak ile uğraşan takım şampiyonadan diskalifiye edilir. İhlali yapan oyuncusunu değiştirdiği takdirde ilgili takım başka bir turnuvaya veya şampiyonaya katılabilir.

Ayrıca bu davranış, Steam’in kullanım şartlarına aykırı olduğu için, yapan oyuncuların Steam hesabı da ayrıca raporlanacaktır.

5.1.4. Hakemleri ve Oyuncuları Yanıltıcı Hareketler
Rakip oyuncuları, yöneticileri veya Red Bull Flick turnuvasına ilişkin herhangi birini kandırmaya yönelik herhangi bir girişim, takımın diskalifiye olmasına neden olabilir.

5.1.5. Hile Kullanımı
Hile kullanımı kanıtlandığı zaman Red Bull Flick turnuvasının mevcut sezonundan diskalifiye edilecektir. Aşağıdaki programların kullanımı hileye ilişkin cezaların uygulanması ile sonuçlanır: Multihacks, Wallhack, Aimbot, Renkli Modeller, NoRecoil, No-Flash ve Ses değişiklikleri. Bunlar sadece örneklerdir, diğer programlar veya yöntemler hile olarak kabul edilebilir.

5.1.6. Küfür ve Zararlı (Toxic) Davranış, Taciz
Turnuva süresince turnuva ve lobi chat pencerelerinde küfür, alaycılık, siber zorbalık, vb. hareketler yasaktır.
Münferit olayların büyümemesi için karşı tarafın dilinden veya söylemlerinden rahatsız oluyorsanız kesinlikle cevap vermeyiniz. Karşılık vermeniz ve olayın büyümesi durumunda iki takım da diskalifiye edilir. Organizatörler, marka, organizasyonların düzenlendiği mekan sahipleri hiçbir koşulda bu tarz tartışmalardan doğacak sonuçlardan sorumlu değillerdir ve oluşabilecek zararların tazmini için hepsi ayrı ayrı yasal haklarını saklı tutarlar.

Tek taraflı devamlı bir davranışın söz konusu olması durumunda Playdecent siteminden bir ticket açıp, maç numaranızı ileterek maç kayıtlarının incelenmesini talep edebilirsiniz. Adminler, sistem kayıtlarını ilgili turnuva sona erdikten sonra inceleyip, gerek görülürse oyuncularının daha sonraki turnuvalara katılımlarını engelleyebilir veya onları diskalifiye edebilirler. Şikâyette bulunan oyuncular, şikayetler incelenirken, adminlerin talebi doğrultusunda ekran alıntılarını hazır tutmakla sorumludurlar.

5.1.7 Spam
Turnuva süresince turnuva ve lobi chatlerinde spam yasaktır.
Spam tanımı prensibi: Yazdığınız mesaj hala chat ekranında görünüyorsa tekrar yazmayınız!

5.1.8 Kumar, Bahis, Bilerek Kaybetme (Matchfixing)
Oyuncular, varsa antrenörleri ve koçları, veyahut tanıdıkları, aralarında fark teşkil etmeksizin (profesyonel, amatör, lisanslı, lisansız), bu turnuvada oynanan maçlar hakkında; gerçek para, para değeri taşıyan elektronik eşya (skin, elektronik para, coin vb.) veya maddi, manevi herhangi bir varlık üzerine bahse giremez, kumar oynayamaz veya iddiaya giremez. Böyle bir olayın fark edilmesi durumunda organizatörler yasal haklarını kullanabilirler.

6. Red Bull’un Koşulları Değiştirme ve Uzaklaştırma Hakkı

6.1 Red Bull katılımcıların Red Bull ve / veya Etkinlik organizatörlerini itibarsızlaştırmasına veya zarar görmelerine neden olabilecek şekilde hareket etmek dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir nedenle, katılımcıların Red Bull ve/veya Etkinlik organizatörüne, bunların çalışanları, yüklenicileri veya gönüllüleri veya herhangi bir üçüncü tarafa bir güvenlik riski oluşturduğuna veya güvenlik riskinin mevcut olduğuna inanıyorsa, katılımcının Etkinliğe katılmasını engelleme hakkını; ve/veya
6.2 Koşullar tehlikeli veya uygunsuz kabul edilirse veya Red Bull’un kontrolü dışındaki herhangi bir sebepten ötürü tehlikeli hale gelirse, Red Bull, siz veya başka herhangi bir üçüncü kişi nezdinde doğrudan veya dolaylı oluşabilecek zararlara ilişkin herhangi bir sorumluluğu veya yükümlülüğü olmaksızın, Etkinlikte değişiklik yapma, Etkinliği sona erdirme, değiştirme veya uzatma hakkını saklı tutar.
6.3 Red Bull, bu Koşulları ve zaman zaman geçerli olabilecek diğer kuralları veya şartları değiştirme hakkını saklı tutar ve bu değişiklikler redbull.com.tr/flick adresinde yayınlanacaktır.

7. Dürüstlük ve Hakların Tanınması
7.1 Etkinliğe katılımcı olarak katılmak için yaptığınız başvuruda verdiğiniz Kişisel Verilerin doğru ve güncel olduğunu onaylarsınız.
7.2 Red Bull tarafından Etkinliğe ilişkin oluşturulan ve katılımcıların (izleyiciler, yarışmacılar dahil olmak üzere Etkinlikte yer alan tüm kişiler) sesleri, imajları dahil bilgi ve görsellerinin de yer aldığı tüm içerikler (“İçerik”) üzerinde Red Bull münhasır hak sahibidir. Red Bull içerikleri zaman ve mecra sınırlaması olmaksızın kullanabilir ve tüm bağlı ortaklıklarına kullandırabilir. Bu İçerikleri dilediği şekilde kopyalayabilir, dağıtabilir, iletebilir, yayınlayabilir, yayabilir, sergileyebilir, değiştirebilir, silebilir İçeriklerden farklı materyaller ve içerikler oluşturabilir ve her şekilde kullanabilir. İçeriklerde imaj, ses veya herhangi başka bir şekilde yer alan tüm katılımcılar bu İçeriklerin bu madde kapsamında herhangi bir sınırlama olmaksızın bila bedel kullanılmasına onay vermiş kabul edilirler.
8. Kişisel Veriler
Kişisel Verilerinizin yasal mevzuata uygun olarak toplanması, saklanması ve işlenmesine muvafakat etmektesiniz. Kişisel Verilerinizin nasıl toplandığı, saklandığı ve işlendiği hakkındaki bilgileri https://policies.redbull.com/policies/RedBull.com_Turkey/201910301043/tr/privacy.html adresinden öğrenebilirsiniz.

9. Muhtelif Hükümler

9.1 Bu Etkinlik ile ilgili işlemleri gerçekleştirirken yaralanmanız durumunda Red Bull ve/veya iş birliği ortakları, acenteleri ve hizmet sağlayıcılarının sorumlu tutulmayacaktır. Etkinliğe güvenli bir biçimde katılmanızı engelleyen veya katılımınızın diğerleri için risk teşkil edeceği herhangi bir rahatsızlığınız bulunmadığını ve bu tür bir durumdan etkilenmediğinizi beyan etmektesiniz. Aynı zamanda, herhangi bir sebeple Etkinliğe katılımınızın yasaklanmamış olduğunu kabul etmektesiniz.
9.2 Hiçbir durumda, Red Bull ve/veya iş birliği ortakları, acenteleri ve hizmet sağlayıcıları grevler, iş bırakma eylemleri, kazalar veya doğal afetler ve kesintiler, yardımcı birimlerin, iletişim birimlerinin veya bilgisayar hizmetlerinin kaybı veya arızası (yazılım veya donanım) dâhil olmak üzere, ilgili durumlar yürürlükteki yerel kanunlar uyarınca mücbir sebep teşkil ediyor ise, doğrudan veya dolaylı olarak makul kontrolü dışında bulunan durumlar nedeniyle bu Koşullar kapsamındaki yükümlülüklerinin yerine getirilmemesinden veya yükümlülüklerin ifasındaki gecikmelerden sorumlu veya yükümlü tutulmayacaktır.
9.3 Etkinlik hiçbir koşul, garanti veya sair hükme tabi değildir.
9.4 Bu Etkinliğe herhangi bir şekilde müdahale edilirse veya Red Bull’un makul kontrolü dışındaki herhangi bir nedenden Red Bull Etkinliği makul olarak öngördüğü şekilde gerçekleştirilemiyorsa, Red Bull, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, yasaların izin verdiği ölçüde (a) herhangi bir katılımcıyı diskalifiye etme; veya (b) siz veya herhangi bir üçüncü şahıs nezdinde oluşabilecek her türlü zarar veya ziyan (doğrudan veya dolaylı) yükümlülüğünü üstlenmeksizin Etkinliği değiştirmek, askıya almak, sonlandırmak veya iptal etmek haklarını saklı tutar.
9.5 Etkinlik web sitesine erişim ile ilgili herhangi bir maliyet katılımcının sorumluluğundadır ve kullanılan internet servis sağlayıcısına bağlıdır.
9.6 Koşulların herhangi bir hükmünün geçersiz, kanunlara aykırı veya uygulanamaz nitelikte bulunması halinde; bu durum geriye kalan hükümlerin geçerliliğini, kanunlara uygunluğunu ve uygulanabilirliğini hiçbir şekilde etkilemeyecek veya bu sayılanlara halel getirmeyecektir.
9.7 Bu Koşullar Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi olup, taraflar Red Bull’un yerleşik bulunduğu yerdeki yetkili mahkemelerin münhasır olmayan yargı yetkisini kabul etmektedirler.

Kuralların turnuva sayfası versiyonu: https://www.redbull.com/tr-tr/events/red-bull-flick/red-bull-flick-kurallari
Participants
Registered Confirmed Attended Available Slots
12 0 5 0
Tournament Schedule
Feb
29
Registration Closes
29.02.2020 11:20 +3 UTC
Feb
29
Check-In Starts
29.02.2020 09:00 +3 UTC
Feb
29
Check-In Ends
29.02.2020 09:55 +3 UTC
Feb
29
Tournament Starts
29.02.2020 10:00 +3 UTC
Feb
29
Tournament Ends
29.02.2020 18:00 +3 UTC
Videos