TOURNAMENT

Red Bull Flick Online Eleme #8

06.12.2020 18:00 +3 UTC · Hosted by Red Bull    COMPLETED  18+

Game & Region
CS:GO, Global
Tournament Format
Round Robin
Information
Team Size
2v2
Entry Fee
Free to Enter
Map
Flick_Castle_v4
Flick_Garden_v4
Flick_Himalaya_v4
Flick_Matrix_v4
Flick_Speedway_v4
Game Mode
Aim Standard
Match Mode
Competitive
Show detailed settings
Check-In Start
6 Hours before start
Max. Participants
112 confirmed participants
Round Start
ASAP (right away)
Game Start
By Players
Go-to-lobby Timer
5 minutes
Go-to-game Timer
5 minutes

Information:

Türkiye'nin en büyük 2v2 CS:GO turnuvası kaldığı yerden yeni formatı ve haritalarıyla beraber tüm hızıyla devam ediyor.
Türkiye'nin en iyi 4 takımı, Türkiye’nin en iyi ikilisi olmak için büyük final sahnesine çıkacak!

Turnuvanın ödülü birinci takım için 12000TL, ikinci takım için 8000TL'dir.
Etkinlik hakkındaki tüm bilgiler aşağıdaki turnuva rehberinde mevcuttur ve tüm oyuncuların okuması mecburidir!:
https://medium.com/pdcrehber/red-bull-flick-2020-devam-ediyor-819640e546da

HARİTALAR HAKKINDA BİLGİLENDİRME:
Flick harita boyutları biraz yüksek olduğundan dolayı (Her biri 130 - 150MB arası) sunuculara bağlanırken harita download'ları internet bağlantınıza göre bazen uzun sürebiliyor veya timeout hataları alabiliyorsunuz. Turnuva öncesinde bilgisayarlarınıza haritaları kurabilmeniz için aşağıdaki indirme linklerini paylaşıyoruz. Önceden yükleme yapan oyuncular sunuculara bağlantı sırasında çok daha kısa bir bekleme süresi ile karşılaşacaklar.
https://www.playdecent.com/Flick_Castle_v2.bsp
https://www.playdecent.com/Flick_Garden_v2.bsp
https://www.playdecent.com/Flick_Himalaya_v2.bsp
https://www.playdecent.com/Flick_Matrix_v2.bsp
https://www.playdecent.com/Flick_Speedway_v2.bsp
Bu dosyaları SteamLibrary\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive\csgo\maps klasörünüze eklemeniz gerekmektedir.
Turnuvada bu haritalar kullanılacaktır. Workshop veya diğer turnuvalardaki versiyonlardan farklıdır. Auto-download ile sorun yaşayan oyuncular için paylaşılmıştır.

Turnuvada kullanımı mecburi olan PACT (Anti-cheat) yazılımını https://bit.ly/3opsymb linkindeki rehberden indirebilirsiniz.
Turnuvada sorun yaşamamak için lütfen rehberi tam olarak okuyunuz! PACT'i açık olmayan oyuncular sunuculara giremeyecekler.

Her turnuva, isminde belirtilen online elemeye veya ısınma turnuvasına özeldir. Diğer elemeler için lütfen pdc.gg/redbull sayfasını kontrol ediniz.

CS:GO Steam hesabı eşleştirmek, takım kurmak ve maçlara bağlanmak gibi işlemlerin nasıl gerçekleştiriğini öğrenmek için sağ tarafta bulunan video rehberimizi mutlaka izleyiniz.

Tüm PlayDecent rehberlerine medium.com/pdcrehber linkinden ulaşabilirsiniz.

Bu rehber içeriklerinden başka bir sorununuz olduğunuzu düşünüyorsanız sol taraftaki "Yardım & Destek" sekmesinden bir ticket açabilir ya da discord.gg/redbulltr adresinden turnuva yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz.


Rules:
TURNUVAYA KAYIT OLAN TÜM TAKIM ÜYELERİ, AŞAĞIDAKİ KURALLARI OKUMAKLA SORUMLUDUR. TURNUVAYA KATILDIĞINIZDA AŞAĞIDAKİ KURALLARI KABUL ETMİŞ OLURSUNUZ.

ÖZET HATIRLATMALAR:

Tüm elemeler 2v2 olarak oynanmaktadır.
Oynanacak haritalar, haritaların sırası ve ayarları önceden belirlenmiş şekilde sistemden yüklenir.
Tüm turlar BO1 oynatılır ama haritalar kendi içlerinde 2-0 veya 2-1'de biter!
Eleme turnuvalarında farklı takımlarla toplamda artarda 15 Tur Flick haritası oynanır. (5 x 3)
Eşleşmeler sistem tarafından rastgele şekilde yapılır ve her tur farklı bir takımla oynarsınız.
Her çevrimiçi (Online) elemede en fazla puan ve skor averajı ve kill averajı toplayan 5 takım, Red Bull Flick Playoff aşamasına katılmaya hak kazanır.
Elemelerde yayın yapılması yasaktır.
PlayDecent'a kayıt olmak ve etkinliklere katılmak için Steam hesap detaylarınızın ve oyun saatlerinizin açık olması gerekmektedir. Lütfen aç-kapa yapmayınız.
Tüm Red Bull Flick Eleme turnuvalarında PACT(PlayDecent Anti-Cheat Terminal) kullanımı mecburidir. Isınma turnuvalarında PACT kullanmak zorunlu değildir.

### RED BULL FLICK 2020 KATILIM ŞARTLARI VE KOŞULLARI

Red Bull Flick 2020 (“Etkinlik”), Ünalan Mahallesi, Libadiye Caddesi, Emaar Square Sit. F BLOK Apt. No:82 F 20, Üsküdar/İstanbul olan Red Bull Gıda Dağıtım ve Pazarlama Ticaret Ltd. Şti. (“Organizatör”) tarafından, Red Bull'un işbirliği ortakları, acenteleri ve hizmet sağlayıcılarının desteğiyle yürütülmektedir.

Etkinlik, çevrimiçi ve çevrimdışı elemeler sonrası finali kapsayan bir turnuva olarak tasarlanmıştır. Etkinliğe yarışmacı veya izleyici olarak katılabilmek için herhangi bir ödeme yapmaya veya ürün satın alma işlemine gerek yoktur. Etkinliğe yarışmacı ve izleyici olarak katılan tüm katılımcılar bu şart ve koşulları (“Kurallar”) kabul etmiş sayılırlar.

Etkinlik, profesyonel ve amatör tüm Counter Strike Global Offensive oyunu severlerin, seçilmiş olan oyun içi haritalarda yapacakları bir oyun turnuvasıdır.

Etkinliğe katılmak isteyen katılımcıların her biri ‘’PlayDecent’’ platformundan online kayıt yaptırmak suretiyle katılabilir ve PlayDecent’ın standart platform kurallarına da tabidir. İşbu Etkinlikle ilgili genel sorularınız için, resmi Red Bull Discord kanalımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

### 1- KATILIM VE UYGUNLUK

1.1 Etkinliğe katılım için bir yaş sınırı 18'dir. Aile onayı olmadan oyuncular ödül kazansalar bile, bu ödüller kendilerine iletilmeyecektir. Ödül iletimi için kimlik belgesi ibrazı zorunludur.

Oyunların yaş sınırlamaları ülkeden ülkeye göre değişmektedir. Örnek vermek gerekirse, CS:GO oyununun Amerika'daki (https://www.esrb.org/) yaş sınırı 17+'dır. Avrupa'da bu sınır CS:GO için 18+'dır (https://pegi.info/) Playdecent.com üzerinde oyunlara katılım için ESRB standartlarını yerine getiriyor olmanız gerekmektedir. ESRB standartları haricinde katılım sağlamamanız veya yanlış beyan gibi durumlarda tüm yasal ve etik sorumluluklar katılımcıya veya yasal vasisine aittir. Etkinliğe katılan takımlarda, ilgili kurallara uymayan oyuncu tespit , takım ve takım sorumluları hakkında sahte belge ve bilgi ibraz etmek gerekçesiyle yasal işlem başlatılabilir.

1.2 Bir kişinin yapacağı kayıt, sadece ilgili kişiye yarışmacı olarak katılma hakkı verir. Katılım ücretsizdir.

1.3 Red Bull, yarışmacı olarak katılmak üzere başvuranların kayıt esnasında temin etmiş oldukları e-posta adreslerini, yaş, kimlik ve / veya diğer ayrıntıları doğrulama ve talep hakkını saklı tutar. Başvuran tarafından geçersiz bir e-posta adresi veya diğer hususlarda yanlış bilgi sunulduğunun tespit edilmesi halinde başvuru geçersiz sayılır ve katılım hakkı doğmamış sayılır.

1.4 Etkinliğe yarışmacı olarak katılmaya hak kazanmadan önce, her başvurucunun “Katılımcı Formunu” eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurması ve bu Koşulları onaylaması gerekmektedir.

1.5 Etkinlik, Red Bull’un tamamen kendi takdirine bağlı olarak gerçekleştirilecektir. Red Bull’un Etkinlik ile ilgili tüm konularda kararları nihai karar olacak ve konuya ilişkin hiçbir yazışma yapılmayacaktır. Red Bull Etkinlik tarihini ve yerini değiştirme hakkını saklı tutar.

1.6 Cezalar

1.6.1. Yasaklamalar/Engellemeler

Yasaklamalar veya engellemeler, takıma dahil olmayan oyuncunun oynatılması ve izinsiz oyuncu oynatılması gibi ciddi olaylar için uygulanır. Bu cezalar takıma ya da oyuncuya uygulanabilir.

1.6.2. Diskalifiye

Diskalifiye kuralı en ciddi kural ihlallerinde uygulanır. Diskalifiye edilen katılımcı, söz konusu turnuva için ödül havuzundan vazgeçmiş sayılır ve yarışmanın bitimine kadar yasaklı olacaktır. Diskalifiye sebebiyet veren kural ihlalinin ciddiyetine göre ilgili katılımcı veya takım, bir sonraki Red Bull Flick turnuvasından da men edilebilir. Takım müsabakalarında organizasyon ve tüm üyeleri, turnuvanın sonuna kadar yasaklı olacaktır.

1.6.3. Ek Ceza Uygulamaları

Özel durumlarda, turnuva yöneticileri, yeni cezalar tanımlayabilir ve cezaları farklı şekilde uygulayabilir.

1.7. Davranış Kuralları

Tüm Red Bull Flick katılımcıları diğer katılımcılara, izleyicilere, basına, sponsorlara; Red Bull ve PlayDecent yetkililerine karşı uygun ve saygılı bir şekilde davranmayı kabul ve taahhüt eder. Red Bull Flick oyuncuları veya organizatörleri olarak rol model olmak, davranışlarımıza dikkat etmemiz gerektiği anlamına gelmektedir. Her türlü taciz, Red Bull Flick hakemleri ve yetkililerine bildirilmelidir. Taciz; bunlarla sınırlı olmamak üzere, cinsiyete, kişinin cinsel kimlik veya kendini cinsel olarak ifade etme şekline, yaşa, cinsel oryantasyonuna, engelliliğine, fiziksel görünüşüne, vücut boyutuna, ırk ve dinine yönelik saldırgan ifadeleri veya aksiyonları içerir. Taciz; ayrıca kamusal alanlarda cinsel imgeler, kasıtlı şekilde korkutma, tehdit etmek, kişinin isteği olmaksızın takip etme, stalk yapma, taciz içeren fotoğraf çekme ya da kayıt alma, süreklilik içeren şekilde konuşmasını veya diğer etkinliklerini kesintiye uğratma, uygunsuz fiziksel temas ve istenmeyen cinsel ilgiyi de kapsar. Benzer kısıtlamalar yalnızca katılımcılar için değil aynı zamanda Red Bull Flick turnuvasında ve sahnesinde yer alan veya yer alan kişilerle ilişkili tüm kişiler için de geçerlidir. Bu davranış kurallarını ihlal eden herkes, turnuva alanından dışarı çıkarılma ve muhtemel adli takibat da dahil olmak üzere, ceza alabilir.

1.8 Oyun Dağıtıcısı veya Davranış Etiği Topluluğu Yasakları

Red Bull Flick Turnuva yönetimi, oyun dağıtıcısının yasakladığı oyuncuları, Red Bull Flick Turnuvası’ndan reddetme hakkını saklı tutar. Ayrıca, ESIC yasakları dikkate alınacaktır. CS:GO VAC yasaklamaları ise, yasaklamanın ardından 2 yıl geçene kadar olmak üzere, özellikle dikkate alınacaktır.

### 2. RED BULL FLICK OYUNCU ve TAKIM KOŞULLARI

Red Bull Flick turnuvasına katılabilmek için aşağıdaki koşulların yerine getirilmesi gerekir:

2.1. Yaş Kısıtlaması

Red Bull Flick katılımcıları, CS:GO için 18 yaşını doldurmuş veya 18 yaşından büyük olmalıdır. Turnuvaya katılan takımlarda, yaş kuralına uymayan oyuncu tespit edildiğinde, takım ve takım sorumluları hakkında sahte belge ve bilgi ibraz etmek gerekçesiyle yasal işlem başlatılacaktır. Ayrıca oyuncu ve takım turnuvadan diskalifiye edilecektir.

2.2. Katılımcılara Yönelik Bölgesel Sınırlamalar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya Mavi Kart (Türkiye Cumhuriyeti) sahibi olan, CS:GO için 18 yaşını doldurmuş veya 18 yaşından büyük her gerçek kişi turnuvaya katılabilir.

2.3. Oyuncu Ayrıntıları

Talep edildiğinde, oyuncuların tam adları, iletişim ayrıntıları, doğum tarihlerini, adreslerini ve fotoğraflarını içeren ama bunlarla sınırlı olmayan gerekli tüm bilgileri Red Bull Flick hakemlerine veya Red Bull yetkililerine göndermeleri gerekmektedir.

2.4. Takma Adlar/Nickler

Turnuva kaydı yapıldıktan sonra takım ismi veya takma ad/nick değişikliğine izin verilmez. Takma adda sponsor etiketine izin verilmemektedir ve takma ad seçimi için genel davranış kuralları geçerlidir. Bunun ihlal edilmesi durumunda oyuncu ve/veya takım diskalifiye edilebilir.

2.5. Takım Hesapları

2.5.1. Standartlar

Takımı sembolize eden, takımla ilgili bir şiddet teması ve uygunsuz içerik içermeyen bir logo,

Takım Yetkilisi (bulunmaması durumunda, Takım Kaptanı yetkili sayılacaktır)

2.5.2. Takım İsimleri ve Logoları

Red Bull Flick turnuvasında mücadele edecek takımının adı "CS ekibi" gibi herhangi bir uzantıya sahip olmayabilir. Takımın adı ve / veya olası bir isim sponsorundan oluşabilir. Karışıklığı önlemek için, sadece aynı disiplinde başka bir takım tarafından kullanılmayan adlara izin verilir.

Takım logolarının uygunsuz resimler ve imgeler içermesi veya marka veya fikri mülkiyet hakları korunmuş resimler olması yasaktır. Bunlar haricinde takım logolarının turnuva organizatörleri ve sponsorların ticari çıkarlarına uyum sağlamayan resim ve logolar içermesi durumunda takımdan logosunu değiştirilmesi istenebilir ya da sistem tarafından boş logo atanır.

Takım isimlerinde; cinsiyete, kişinin cinsel kimliğine, ırkına, dinine yönelik hakaret saldırganlık, cinsellik ve küçük düşürücü ifadeler kullanılamaz. Bu şekilde kullanım tespit edildiğinde, takım adını değiştirmesi konusunda uyarılır ve takımın adını değiştirmesi sağlanır. Kurallara uymayan bir takım adı ile hiçbir takım Red Bull Flick aşamalarında mücadele veremez.

Takım isimleri, logoları oyuncu isimleri Red Bull Flick turnuva ayaklarının kayıtlarının kapanmasıyla birlikte artık değiştirilemez.

### 3. TURNUVA KURALLARI

3.1 Maç Medyası

Elemeler süresince yayın yapmak yasaktır. Sistemden indirilen veya oyuncu tarafından alınan demo kayıtlarının turnuvada yer alan marka, organizatör, sponsorun haklarını ihlal eden kullanımları durumunda bu turnuvada belirtilen ceza süreçleri ve yasal süreçler başlatılabilir.

3.1.1. Demo Kaydı

Tüm ayaklarda sistem gerçekleşen maçların demo kayıtlarını otomatik olarak almaktadır. Demo kayıtlarına istatistikler sayfasından erişilebilir.

Organizatörler demo kayıtlarını maç sonrası takımlardan isteme hakkını herhangi bir sistem arızası olması ihtimali durumunda saklı tutar. Steam sisteminde hata oluşması ve demo kaydının oyunculardan istenmesi durumunda, demo kaydı bulunmayan takımlar diskalifiye edilir.

3.2 Hile Suçlamaları

Eğer bir takım, rakip takımının bir veya birden fazla oyuncusunu Red Bull Flick elemelerinde veya ısınma turnuvalarında hile yaptığından dolayı suçlar ise; takım kaptanı playdecent.com üzerindeki Yardım & Destek bölümünden bir ileti açarak suçlanan oyuncu hakkında aşağıda yer alan bilgileri 3 saat içerisinde iletmelidir.

Turnuva hakemine gönderilen mesaj içerisinde olması gereken bilgiler şunlardır:

● Etkinlik İsmi, Numarası ve Maç No

● Oyuncu ismi ve ne çeşit hileden şüphelendiği (wallhack,aimbot...)

● Demoda/oyunda dikkat edilmesi gereken süreler ve neden dikkat edilmesi gerektiğini açıklanması

Bu bilgilerin yer almadığı suçlamalar dikkate alınmayacaktır.

Playdecent hakem heyeti gerekli incelemeleri 24 saat içerisinde tamamlayıp, gerekli gördüğü durumlarda takımları etkinlik genelinden diskalifiye edip, puan tablolarını durumun gerektirdiği şekilde düzenler.

3.2.1. PACT Kullanımı

Eğer turnuvanın belirtilen ayağında PACT kullanımı mecburi ise, oyuncular lobide PACT'i hazır hale getirmedikleri sürece maç sunucusu açılmaz. Burada yaşanan gelişmelerden dolayı takımların sonraki maçlarına geç kalmaları durumunda, takımlar puan kaybedebilirler. PACT'in maçlar sırasında kapandığının tespit edilmesi durumunda, hakem heyeti oyuncuları turnuvanın ilgili ayağından veya tüm etkinlikten diskalifiye edebilir.

### 4. OYUN AYARLARI

4.1 Haritalar

Haritalar, turnuva sayfasındaki "Bilgiler" sekmesinde gözüktüğü gibi ayarları önceden sistem tarafından ayarlanmış şekilde otomatik açılacaktır.

Oyuncuların haritanın başlangıcında açılan menüde Türk bayrağını işaretlemeleri gerekmektedir.

4.1.1. Haritalardaki Standart Ayarlar

Taraflar tüm haritalarda rastgele atanır. Ayarlar Red Bull Flick haritalarının değişmez ayarlarıdır.

Turu kazanmak için, bir takımın tur bitene kadar kontrol noktasında 60 saniye veya diğer takımdan daha uzun süre durması gerekir.
Maçı kazanmak için bir takımın 2 tur kazanması gerekir.
Tur süresi 90 saniyedir. Nokta üzerinde durmak yuvarlak zamanı dondurur.
Haritanın etrafındaki el bombaları 20 saniye sonra yeniden doğar.
Bir oyuncu tur sırasında ölürse, anında yeniden doğar.

4.1.2. Haritalara Özgü Ayarlar

- CASTLE:
Harita simetriktir.
Oyuncular kevlar, kafa zırhı ve USPS ile başlar.
Her canlanma noktasında bir AK-47, M4A1S ve M4A4 var.
Her iki tarafta AUG, Scout ve SSG553 spawn'ları var.
Bayrak yakalama alanı altında iki XM1014 var.
Her iki tarafta 1 molotof, 2 flaş, 1 yüksek patlayıcı ve 1 duman bombası var.
- GARDEN:
Harita boyunca atlama pedleri var.
Harita simetriktir.
Oyuncular kevlar, kafa zırhı ve USPS ile başlar.
Her canlanma noktasında bir AK-47, M4A1S ve M4A4 var.
Bayrak alanının yukarısındaki adada özel bir AWP spawnı var.
Her oyuncunun keskin nişancı kulesinde bir SSG553 ortaya çıkar.
Her iki tarafta 1 molotof, 2 flaş, 1 yüksek patlayıcı ve 1 duman bombası var.
- SPEEDWAY:
Her iki tarafta iki sörf rampası vardır.
Haritanın kenarları nehrin üzerinde simetriktir.
Oyuncular kevlar, kafa zırhı ve USPS ile başlar.
Her canlanma noktasında bir AK-47, M4A1S ve M4A4 var.
Ortada özel bir AWP spawnı var.
Her iki tarafın keskin nişancı kulesinde bir izci belirir.
Her iki tarafta 1 flaş, 1 yüksek patlayıcı ve 1 duman bombası var.
Ortada 1 molotof ortaya çıkar.
- MATRIX:
Harita boyunca ışınlayıcı pedleri var.
Harita simetriktir.
Oyuncular kevlar, kafa zırhı ve USPS ile başlar.
Her canlanma noktasında bir AK-47, M4A1S ve M4A4 var.
Her yüksek alanda bir AUG var.
Her iki tarafta 1 molotof, 2 flaş, 1 yüksek patlayıcı ve 1 duman bombası var.
- HİMALAYA:
Oyuncular kevlar, baş zırhı ve P250 ile başlar.
Her iki tarafta da Five-Seven, Tec-9 ve Deagle var.
Ortada özel bir Nova spawn'ı var.
Her iki tarafta 1 molotof, 1 flaş, 1 yüksek patlayıcı ve 1 duman bombası var.

4.2 Komut Dosyaları ve Eklenti Yasakları

Genel olarak demo kaydı alınması haricindeki tüm komut dosyaları ve eklentiler yasaktır.

4.2.1. Yasaklanmış Komut Dosyaları(Scripts)

Genel olarak, tüm ekstra komut dosyaları, satın alma, değiştirme ve demo komut dosyaları dışında yasaklanmıştır. Yasaklanmış komut dosyaları için bazı örnekler aşağıda verilmiştir, bunlarla sınırlı değildir:

● Jumpthrow

● Stop shoot scripts (Use or AWP scripts)

● Center view scripts

● Turn scripts (180° or similar)

● No recoil scripts

● Burst fire scripts

● Rate changers (Lag scripts)

● FPS scripts

● Anti-flash scripts or binding (snd_* bindings)

● Bunny hop scripts

● Stop sound scripts

4.2.2. Overlay Ayarları

Aşağıda belirtilen oyunun sağladığı overlay’ler dışında herhangi bir overlay kullanılması yasaktır.

● cl_showpos 1

● cl_showfps 1

● net_graph 0/1 (aim almak konusunda yardımcı olması için kullanıldığı tespit edilirse takım uyarı alır.)

4.2.3. A3D

A3D (2.0) veya A3D'yi (2.0) simüle eden herhangi bir program, sürücü veya arabirim kullanılması kesinlikle yasaktır ve hile paragrafı uyarınca cezalandırılacaktır.

4.2.4. Grafik Sürücüleri veya Benzeri Araçlar

Oyunun harici grafik çözümleri değiştirilmesi veya diğer 3. parti programlarla değiştirilmesi kesinlikle yasaktır ve hile paragrafı uyarınca cezalandırılabilir. Ayrıca, sistemin kullanım oranını herhangi bir şekilde (örneğin, Nvidia SLI Display, Rivatuner Overlay) gösterecek her türlü overlay kullanımı yasaktır.

4.2.5. Renk Derinliği

Her oyuncu Counter-Strike (32 bit) 'da en yüksek renk ayarıyla oynamalıdır, eğer oyuncu pencereli modda oynuyorsa masaüstünün de 32 bit ayarında olması gerekir.

4.2.6. Şahsi Eşyalar ve Kişiselleştirmeler

Sadece Steam eşyalarının değiştirilmesine izin verilir. Steam'in menüleri aracılığıyla izin vermediği değişiklikleri tespit edilmesi durumunda oyuncular diskalifiye edilebilir.

4.2.7. Buglar ve Hataların Kötüye Kullanımı

Haritaların yapısal veya sistemde olabilecek yazılım hatalarından dolayı, rakip takıma karşı avantaj sağlayabilecek her türlü kullanım, diskalifiye ve uzun dönemli cezalar ile cezalandırılır.

4.2.9. Haritalar Harici Genel Konular

Genel olarak, oyundaki hataların suistimal edilmesi kesinlikle yasaktır. Turnuva yönergeleri, geriye dönük olarak, açıkça izin verilen hataların listesine daha fazla hata ekleme hakkını saklı tutar.

4.3 Turnuva İşleyişi Hakkında

4.3.1. Oyuncuların Düşmesi

- Aşağıdaki durumlarda belirtilen aksiyonlar alınır fakat HER TÜRLÜ DESTEK GEREKTİREN DURUMDA OYUNCULARIN İLK YAPMASI GEREKEN EYLEM maç lobilerindeki “ADMİN ÇAĞIR” fonksiyonunu kullanmalarıdır. Eğer lobiye admin çağırılmamış ise, gecikmeden dolayı yaşayacağı sorunlardan takımlar sorumludur.
- Turnuva işleyişinde zamanlama önemlidir. Bu yüzden oyuncular, sunuculara bağlanmalarını engelleyebilecek tüm durumlardan sakınma konusunda kendileri sorumludurlar. Maç tekrarı veya pause sürelerinin aşımına müsamaha gösterilmeyecektir.
- Eğer bir oyuncu oyundan düştükten sonra geri dönmemişse, takımı hakemlerin değerlendirmesine göre “Hükmen Mağlubiyet/Galibiyet” kararı alınabilir.

4.3.2. Taraf Seçimi

Taraflar etkinliğin her ayağında ve maçında rastgele belirlenmektedir.

4.3.3. Turnuva Yönetimi

PlayDecent operatörleri etkinlik ve baş adminler olarak ayrılırlar. Oyuncular etkinlik adminlerinin kararlarına şikayet etmeden uymak zorundadırlar. Sadece teknik konularda baş admin, etkinlik adminlerinin verdiği kararları, incelemelerden sonra değiştirebilir. Bunun dışında sportmenlik ve davranış durumlarında etkinlik adminleri kurallara uymayan oyuncuları diskalifiye etmeye tam yetkilidir.

4.3.4. Turnuva Dili

Bu turnuva Türkiye sınırları dahilinde düzenlendiği için iletişim dili Türkçe’dir.

4.3.5 Kişisel Yayın

Play-off maçları için yayın politikası play-off maçlarından önce paylaşılacaktır.

**Bunun haricinde yayın yapmak yasaktır**.

4.3.6. Zamanında Hazır Olma

Turnuva kayıtları, her turnuva penceresinde belirtilen zamanda kapanmaktadır. Bunun dışında kayıtlar özel istekler için açılmayacaktır.

Her oyuncu çevirim içi elemeler için maç saatinden 30 dakika önce playdecent.com platformunda olmalı ve Check-in(Yoklama) işlemini gerçekleştirmelidir. Check-in süresi maçlar başlamadan 15dk önce sona erer. Eğer check-in yapan sayısı sunucu kapasitesinden fazla ise, sistem otomatik olarak check-in yapmış olan takımların arasından daha önce kayıt yapmış olan takımlara yer verir. Bu süreler zarfında sosyal medya hesapları, Steam veya Playdecent hesaplarının kullanıcı adı ve şifrelerinin unutulması, cep telefonuna şifre gelmemesi, e-mail hesabına kullanıcı bilgilerinin gelmemesi vb. nedenler turnuvanın ertelenmesine sebep olmaz. Tüm giriş ve hazırlık işlemleri oyuncuların sorumluluğundadır.

4.3.7. Sunucu Hataları

Oyuncular lobilerine girdikten sonra (Launch Game) tuşunun çalışmaması halinde, bu tuşun yanındaki sunucu linkini kopyalayarak, oyunda konsola “connect (sunucu linki)” yazarak oyuna girebilirler. Sistem onları otomatik olarak tanıyacaktır. Sunucunun geç açılması söz konusu olursa, sistem gerekli zamanı oyunculara otomatik olarak tanıyacaktır. Sonuçlarda hata olması durumunda adminler maç istatistiklerini girmeden sonucu belirleyebilme hakkında sahiplerdir.

### 5. DAVRANIŞ KURALLARI

5.1 Sportmenlik Dışı Davranışlar

Düzenli ve keyifli bir oyun için tüm oyuncuların sportif ve adil bir tutumu olması şarttır. Bu yaşanan olayın büyüklüğüne göre önce uyarı, sonra diskalifiye olarak ya da direkt olarak diskalifiye ile cezalandırılacaktır. En önemli ve en yaygın suçlar aşağıda listelenmiştir. Bununla birlikte, yönetim açıkça listelenmeyen sportmenlik dışı davranış türlerine burada net olarak belirtilmemiş şekilde ceza da verebilir.

5.1.1. Turnuvanın İşleyişini Engelleme

İşbu oyun etkinliğinin maç zamanlamalarını ve genel işleyişini şahsi ve geçerli olmayan sebeplerden dolayı engelleyen oyuncular ve takımlar turnuva hakemleri tarafından diskalifiye edilirler. Her oyuncu pdc.gg/redbull sayfasındaki münferit etkinlik sayfalarının “Maç” ve “Ağaç” sekmelerinde belirtilen zamanlamalara uymak zorundadır.

Organizatörler maç saatlerini değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. Değişiklik durumu hakkında katılımcılar, mail adreslerini -ve çevrimiçi elemeler için playdecent.com üzerinde bulunan bildirimler bölümünü ve ilgili turnuva chat pencerelerinde turnuva öncesinde belirebilecek uyarıları takip etmekle yükümlüdür.

5.1.2. Hile Şüphesi

Isınma turnuvaları profesyonel amaçlı bir oyun etkinliği değildir. Hileden şüphelenildiğinde iletinizi açıp şikayetinizi bildirmeniz yeterlidir. Hile şüpheleri durumlarında ani müdahale yapılmayacaktır. Şikayetler hakkında etkinlik ayağı sonrasındaki 24 saat içerisinde hakem heyetinin incelemesi kimsenin durumunda gerekli yaptırımlar sağlanır, puan düzeltmeleri yapılır.

Eleme turnuvalarında PACT kullanımı zorunlu olduğunda şikayetler anlık olarak cevaplanacak, turnuva günü sonrasında detaylı incelemeye tabi tutulup gerekiyorsa geriye dönük puan düzeltmeleri yapılacaktır.

İtiraz süresi maç bitiminden sonra 3 saattir. 3 saat bittikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. Hile şüphesini destekleyen evrak iletimi süresi ve detayları Madde 3.2.1’de belirtilmiştir.

5.1.3. Ringer/Faker - Hesap Paylaşımı

Her takım yetkilisi, kaptanı ve oyuncuları takım arkadaşlarının ringing (izin verilmemiş bir oyuncu ile oynama) veya yöneticileri/oyuncuları yanıltıcı hareketler yapıp yapmadığını bilmekle yükümlüdür. Bu tür bir aksiyondan tüm takım sorumlu tutulur. Belirlenmiş bir oyuncu yerine o oyuncuyu taklit etmek kaydıyla başka bir oyuncu oynatmak veya takıma kayıtlı olmayan oyuncu oynatmak ile uğraşan takım şampiyonadan diskalifiye edilir. İhlali yapan oyuncusunu değiştirdiği takdirde ilgili takım başka bir turnuvaya veya şampiyonaya katılabilir.

Ayrıca bu davranış, Steam’in kullanım şartlarına aykırı olduğu için, yapan oyuncuların Steam hesabı da ayrıca raporlanacaktır.

5.1.4. Hakemleri ve Oyuncuları Yanıltıcı Hareketler

Rakip oyuncuları, yöneticileri veya Red Bull Flick turnuvasına ilişkin herhangi birini kandırmaya yönelik herhangi bir girişim, takımın diskalifiye olmasına neden olabilir.

5.1.5. Hile Kullanımı

Hile kullanımı kanıtlandığı zaman Red Bull Flick turnuvasının mevcut sezonundan diskalifiye edilecektir. Aşağıdaki programların kullanımı hileye ilişkin cezaların uygulanması ile sonuçlanır: Multihacks, Wallhack, Aimbot, Renkli Modeller, NoRecoil, No-Flash ve Ses değişiklikleri. Bunlar sadece örneklerdir, diğer programlar veya yöntemler hile olarak kabul edilebilir. Turnuva haricinde olsa bile bilgisayarınızda 3. parti zararlı yazılım tespit edilmesi durumunda takımınız turnuvadan diskalifiye edilebilir.

5.1.6. Küfür ve Zararlı (Toxic) Davranış, Taciz

Turnuva süresince turnuva, lobi ve direk mesaj chat pencerelerinde küfür, alaycılık, siber zorbalık, vb. hareketler yasaktır.

Münferit olayların büyümemesi için karşı tarafın dilinden veya söylemlerinden rahatsız oluyorsanız kesinlikle cevap vermeyiniz. Karşılık vermeniz ve olayın büyümesi durumunda iki takım da diskalifiye edilir. Organizatörler, marka, organizasyonların düzenlendiği mekan sahipleri hiçbir koşulda bu tarz tartışmalardan doğacak sonuçlardan sorumlu değillerdir ve oluşabilecek zararların tazmini için hepsi ayrı ayrı yasal haklarını saklı tutarlar.

Bu etkinliğe özel olarak etkinlik ekosisteminde gösterdiğiniz örnek dışı davranışlar, atanacağınız grupları hakkında etkileyici olabilir.

Tek taraflı devamlı örnek dışı bir davranışın söz konusu olması durumunda Playdecent siteminden bir ticket açıp, maç numaranızı ileterek maç kayıtlarının incelenmesini talep edebilirsiniz. Adminler, sistem kayıtlarını ilgili turnuva sona erdikten sonra inceleyip, gerek görülürse oyuncularının daha sonraki turnuvalara katılımlarını engelleyebilir veya onları diskalifiye edebilirler. Şikâyette bulunan oyuncular, şikayetler incelenirken, adminlerin talebi doğrultusunda ekran alıntılarını hazır tutmakla sorumludurlar.

5.1.7 Spam

Turnuva süresince turnuva ve lobi chatlerinde spam yasaktır.

Spam tanımı prensibi: Yazdığınız mesaj hala chat ekranında görünüyorsa tekrar yazmayınız!

5.1.8 Kumar, Bahis, Bilerek Kaybetme (Matchfixing)

Oyuncular, varsa antrenörleri ve koçları, veyahut tanıdıkları, aralarında fark teşkil etmeksizin (profesyonel, amatör, lisanslı, lisansız), bu turnuvada oynanan maçlar hakkında; gerçek para, para değeri taşıyan elektronik eşya (skin, elektronik para, coin vb.) veya maddi, manevi herhangi bir varlık üzerine bahse giremez, kumar oynayamaz veya iddiaya giremez. Böyle bir olayın fark edilmesi durumunda organizatörler yasal haklarını kullanabilirler.

### 6. ORGANİZATÖRÜN KOŞULLARI DEĞİŞTİRME ve UZAKLAŞTIRMA HAKKI

6.1 Red Bull katılımcıların Red Bull ve / veya Etkinlik organizatörlerini itibarsızlaştırmasına veya zarar görmelerine neden olabilecek şekilde hareket etmek dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir nedenle, katılımcıların Red Bull ve/veya Etkinlik organizatörüne, bunların çalışanları, yüklenicileri veya gönüllüleri veya herhangi bir üçüncü tarafa bir güvenlik riski oluşturduğuna veya güvenlik riskinin mevcut olduğuna inanıyorsa, katılımcının Etkinliğe katılmasını engelleme hakkını; ve/veya

6.2 Koşullar tehlikeli veya uygunsuz kabul edilirse veya Red Bull’un kontrolü dışındaki herhangi bir sebepten ötürü tehlikeli hale gelirse, Red Bull, siz veya başka herhangi bir üçüncü kişi nezdinde doğrudan veya dolaylı oluşabilecek zararlara ilişkin herhangi bir sorumluluğu veya yükümlülüğü olmaksızın, Etkinlikte değişiklik yapma, Etkinliği sona erdirme, değiştirme veya uzatma hakkını saklı tutar.

6.3 Red Bull, bu Koşulları ve zaman zaman geçerli olabilecek diğer kuralları veya şartları değiştirme hakkını saklı tutar ve bu değişiklikler [redbull.com.tr/flick](http://redbull.com.tr/flick) adresinde yayınlanacaktır.

### 7. DÜRÜSTLÜK ve HAKLARIN TANINMASI

7.1 Etkinliğe katılımcı olarak katılmak için yaptığınız başvuruda verdiğiniz Kişisel Verilerin doğru ve güncel olduğunu onaylarsınız.

7.2 Red Bull tarafından Etkinliğe ilişkin oluşturulan ve katılımcıların (izleyiciler, yarışmacılar dahil olmak üzere Etkinlikte yer alan tüm kişiler) sesleri, imajları dahil bilgi ve görsellerinin de yer aldığı tüm içerikler (“İçerik”) üzerinde Red Bull münhasır hak sahibidir. Red Bull içerikleri zaman ve mecra sınırlaması olmaksızın kullanabilir ve tüm bağlı ortaklıklarına kullandırabilir. Bu İçerikleri dilediği şekilde kopyalayabilir, dağıtabilir, iletebilir, yayınlayabilir, yayabilir, sergileyebilir, değiştirebilir, silebilir İçeriklerden farklı materyaller ve içerikler oluşturabilir ve her şekilde kullanabilir. İçeriklerde imaj, ses veya herhangi başka bir şekilde yer alan tüm katılımcılar bu İçeriklerin bu madde kapsamında herhangi bir sınırlama olmaksızın bila bedel kullanılmasına onay vermiş kabul edilirler.

### 8. KİŞİSEL VERİLER

Kişisel Verilerinizin yasal mevzuata uygun olarak toplanması, saklanması ve işlenmesine muvafakat etmektesiniz. Kişisel Verilerinizin nasıl toplandığı, saklandığı ve işlendiği hakkındaki bilgileri

https://policies.redbull.com/policies/RedBull.com_Turkey/201910301043/tr/privacy.html

adresinden öğrenebilirsiniz.

### 9. MUHTELİF HÜKÜMLER

9.1 Bu Etkinlik ile ilgili işlemleri gerçekleştirirken yaralanmanız durumunda Red Bull ve/veya iş birliği ortakları, acenteleri ve hizmet sağlayıcılarının sorumlu tutulmayacaktır. Etkinliğe güvenli bir biçimde katılmanızı engelleyen veya katılımınızın diğerleri için risk teşkil edeceği herhangi bir rahatsızlığınız bulunmadığını ve bu tür bir durumdan etkilenmediğinizi beyan etmektesiniz. Aynı zamanda, herhangi bir sebeple Etkinliğe katılımınızın yasaklanmamış olduğunu kabul etmektesiniz.

9.2 Hiçbir durumda, Red Bull ve/veya iş birliği ortakları, acenteleri ve hizmet sağlayıcıları grevler, iş bırakma eylemleri, kazalar veya doğal afetler ve kesintiler, yardımcı birimlerin, iletişim birimlerinin veya bilgisayar hizmetlerinin kaybı veya arızası (yazılım veya donanım) dâhil olmak üzere, ilgili durumlar yürürlükteki yerel kanunlar uyarınca mücbir sebep teşkil ediyor ise, doğrudan veya dolaylı olarak makul kontrolü dışında bulunan durumlar nedeniyle bu Koşullar kapsamındaki yükümlülüklerinin yerine getirilmemesinden veya yükümlülüklerin ifasındaki gecikmelerden sorumlu veya yükümlü tutulmayacaktır.

9.3 Etkinlik hiçbir koşul, garanti veya sair hükme tabi değildir.

9.4 Bu Etkinliğe herhangi bir şekilde müdahale edilirse veya Red Bull’un makul kontrolü dışındaki herhangi bir nedenden Red Bull Etkinliği makul olarak öngördüğü şekilde gerçekleştirilemiyorsa, Red Bull, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, yasaların izin verdiği ölçüde (a) herhangi bir katılımcıyı diskalifiye etme; veya (b) siz veya herhangi bir üçüncü şahıs nezdinde oluşabilecek her türlü zarar veya ziyan (doğrudan veya dolaylı) yükümlülüğünü üstlenmeksizin Etkinliği değiştirmek, askıya almak, sonlandırmak veya iptal etmek haklarını saklı tutar.

9.5 Etkinlik web sitesine erişim ile ilgili herhangi bir maliyet katılımcının sorumluluğundadır ve kullanılan internet servis sağlayıcısına bağlıdır.

9.6 Koşulların herhangi bir hükmünün geçersiz, kanunlara aykırı veya uygulanamaz nitelikte bulunması halinde; bu durum geriye kalan hükümlerin geçerliliğini, kanunlara uygunluğunu ve uygulanabilirliğini hiçbir şekilde etkilemeyecek veya bu sayılanlara halel getirmeyecektir.

9.7 Bu Koşullar Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi olup, taraflar Red Bull’un yerleşik bulunduğu yerdeki yetkili mahkemelerin münhasır olmayan yargı yetkisini kabul etmektedirler.

Kuralların turnuva sayfası versiyonu için:
https://www.redbull.com/tr-tr/events/red-bull-flick/red-bull-flick-kurallari
Participants
Registered Confirmed Attended Available Slots
200 113 112 0
Tournament Schedule
Nov
24
Registration Opens
24.11.2020 21:00 +3 UTC
Dec
06
Registration Closes
06.12.2020 17:00 +3 UTC
Dec
06
Check-In Starts
06.12.2020 12:00 +3 UTC
Dec
06
Check-In Ends
06.12.2020 18:00 +3 UTC
Dec
06
Tournament Starts
06.12.2020 18:00 +3 UTC
Dec
07
Tournament Ends
07.12.2020 00:00 +3 UTC
Videos