TOURNAMENT

TFT Bonus Turnuva #1

31.05.2020 14:00 +3 UTC · Hosted by PlayDecent    COMPLETED  

Game & Region
Teamfight Tactics, Turkey
Tournament Format
Single Elimination
Information
Team Size
Solo
Entry Fee
Free to Enter
Map
Arena
Game Mode
PvP
Match Mode
Tournament Draft
Show detailed settings
Check-In Start
0 minutes before start
Max. Participants
256 confirmed participants
Round Start
ASAP (right away)
Game Start
By Players
Go-to-lobby Timer
10 minutes
Go-to-game Timer
0 minutes

Information:

DUYURU:
Sayın Kullanıcılarımız,
30 Mayıs günü check-in yapmış olan tüm kullanıcılarımız, 31 Mayıs'ta A ve B grubu olarak düzenlenecek olan 2 ayrı turnuvaya atanmıştır. Toplam oyuncu sayısı 512'den fazla olduğu için oyun içi rank sıralamasında göre 64 oyuncu ön eleme oynadıktan sonra A ve B gruplarına atanacaktır. Son sıradaki 3 oyuncu ise yedek oyuncu olarak atanmıştır.
Sorularınız için discord.gg/FyT8jRK linkinden bize ulaşabilirsiniz.

Hatırlatmalar:
- Ön Eleme grubu yarın 13:00'te başlayacaktır.
-A ve B grupları yarın 14:00'te başlayacaktır.
- Maç başlangıç saatlerinde atamalar dolayısıyla az da olsa sapmalar olabilir.
-Lütfen maça gelmeden önce https://bit.ly/3ca50eA linkindeki rehberi okuyunuz.
- Tüm süreç boyunca genişletilmiş ekibimiz size destek verecektir.
Başarılar dilerizTeamfight Tactics: Galaksiler Türkiye Şampiyonası 'na hoş geldiniz.

Toplamda 5 kez düzenlenecek olan ve limitli oyuncunun katılabileceği bonus turnuvaların ilkiyle karşınızdayız.

Aşağıdaki rehberlerden turnuva süreci hakkında bilgi edinebilirsiniz. Tüm oyuncuların rehberleri okuması zorunludur!

TFT hesabınızı nasıl ekleyeceğinizi öğrenmek için : https://bit.ly/3cfozSP
Check-in (Yoklama) işlemini nasıl gerçekleştireceğinizi öğrenmek için: https://bit.ly/2MbV6yv
TFT MAÇLARINA NASIL BAĞLANACAĞINIZI ÖĞRENMEK İÇİN: https://bit.ly/3ca50eA

PlayDecent üzerinden ilk defa bir turnuvaya katılacak oyuncuların, turnuva süresinde yapılacak yardımcı duyurular için https://discord.gg/FyT8jRK kanalında olmalarını tavsiye ediyoruz.


Rules:
TURNUVAYA KAYIT OLAN TÜM TAKIM ÜYELERİ, AŞAĞIDAKİ KURALLARI OKUMAKLA SORUMLUDUR.
TURNUVAYA KAYIT OLDUĞUNUZDA VE/VEYA CHECK-IN İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRDİĞİNİZDE AŞAĞIDAKİ KURALLARI KABUL ETMİŞ OLURSUNUZ.

ÖZET HATIRLATMALAR:
1) Turnuvaya kayıt olabilmek için ELMAS ve üstü seviyede olmanız gereklidir.
2) Turnuva sadece PC oyuncuları içindir.
3) Kayıt olduktan sonra turnuva başlangıç saatinden 1,5 saat önce CHECK-IN işlemi başlamaktadır. Check-in yapmazsanız oyunlara atamanız yapılmaz
4) Check-in yaptığınız anda toplam oyuncu sayısı aşıldıysa , maksimum kapasitenin üstünde olması durumunda Yedek Liste'ye alınırsınız. Yedek listedeyseniz, turnuva saatinde platformda olmanız gereklidir. Adminlerimiz gelmeyen oyuncu olması durumunda maç atamalarını Discord’daki duyuru kanalından sizi çağırarak elle yapacaktır. Adminlerle https://discord.gg/FyT8jRK kanalından direk temasa geçebilirsiniz.
5) Maç atamaları sağ üst köşedeki bildirim( Çan ikonu) kısmından otomatik olarak gerçekleşecektir.
6) Oyun lobisi açılıp, tüm oyuncular hazır olarak gözüktüğünde, en yüksek Sihirdar seviyesinde olan oyuncu otomatik olarak "Host" belirlenir. Bu oyuncu oyunu açıp, diğer oyuncuları davet etmekle yükümlüdür. Eğer oyun 5dk içinde açılmazsa, "Operatör Çağır" tuşunu kullanarak adminlerimizle oyun lobisi üzerinden direk temasa geçebilirsiniz.
7) 8 kişi oyun içerisinde ilk 4 sırayı edinen oyuncular, bir sonraki maça katılma hakkı kazanırlar.
8) 256 oyuncu 8 oyuncuya indirgenene kadar turnuva 5 tur boyunca tek maçlık oyunlarla devam eder. Finalde 3 maç art arda oynatılır.
8) Oyun sonunda sonuçlarınız otomatik olarak sisteme işlenir ve bir sonraki maça atamanız yapılır.
9) Bir sonraki maçınızı "Ağaç" sekmesinden kontrol edebilirsiniz. Maç saatlerini takip etmek oyuncuların yükümlülüğüdür!
10) Oyun lobisindeki liste dışında oyuna oyuncu davet etmek cezaya tabidir.
11) Eksik oyuncu olması durumunda oyun otomatik olarak eksik oyuncuyu tamamlar, puanlamada turnuva haricindeki oyuncunun puanları sistem tarafından dikkate alınmaz.
12) Turnuva sırasında oynadığınız oyunlarda 7dk gecikmeli olarak yayın açabilirsiniz. Gecikmeli yayın yapmadığı tespit edilen oyuncular, etkinlikten diskalifiye edilirler!
13) Riot Games ve PlayDecent yetkilileri kurallar ve turnuva sırasında alınacak aksiyonlar tam yetkilidir ve değişiklik yapma haklarını saklı tutarlar.
14) Tüm katılımcılar birbirlerine tam saygı kuralları çerçevesinde davranmakla zorunludur.
15) Host olarak atandıysanız, oyunu açıp diğer oyuncuları PlayDecent lobisinde Sihirdar isimleri belirtilen oyuncuları davet etmekle yükümlüsünüz. İlgili rehber için: https://bit.ly/3ca50eA

TFT GALAKSİLER: TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BONUS TURNUVALARI TURNUVA İŞLEYİŞİ ŞARTLARI ve KOŞULLARI

Bu kurallar TeamFight Tactics oyununa özeldir.

1.1 PUANLAMA
Oyuncular maç içerisinde sıralarına göre puan alırlar. Finaldeki sıralamaya göre oyuncular şampiyona içerisinde 1. Sıra 10 PUAN / 2. Sıra 7 PUAN/ 3. ve 4. Sıra 4 PUAN / 5., 6., 7. Ve 8. Sıra için 2 PUAN alır. Genel şampiyona detayları için https://tr.leagueoflegends.com/tr-tr/news/esports/teamfight-tactics-galaksiler-turkiye-sampiyonasi/ linkini kontrol edebilirsiniz.

1.2 OYUNCU SAYISI
Lobide 8 oyuncudan az kişi olması durumunda oyun otomatik olarak atama yapar. Turnuvaya kayıtlı olmadan, oyunun kendi ataması ile oyunlara katılan oyuncular 0 puan alırlar ve sıralama tablosunda gösterilmezler

1.3 PLATFORM
Turnuva sadece PC kullanıcıları içindir.

1.4 OYUN MODU
Tüm maçlar TFT normal mod’da oynanmak zorundadır.

1.5 HOST(DAVET EDEN OYUNCU) YÜKÜMLÜKLÜKLERİ
Sistem tarafından HOST olarak atanan tüm oyuncular https://medium.com/@playdecent/tft-maçlarına-nasıl-bağlanırım-4dd3b89a294f linkindeki rehberde yer alan görevleri gerçekleştirmekle yükümlüdürler. Yanlış kullanım, oyuncu kayırma, dışardan oyuncu davet etme gibi durumlarda Host etkinlikten diskalifiye edilir ve yerine adminler tarafından Maç Chat penceresinde yeni host duyurusu yapılır. Adminler yaşanan aksaklıklarda oyunculara yine aynı pencereden yardımcı olacak, gerekirse oyunu eksik oyuncu ile açacaklardır.

1.6. BERABERLİK DURUMU
Bir maçtan fazla oynanan ayaklarda beraberlik olması durumunda, oyuncular arasında sırayla şu durumlara bakılır ve ona göre önceliklendirme yapılır:
1-Ortalama sıra
2-En yüksek sıra
3-Son oyundaki sıra

2. YAYIN
Bu etkinlik özelinde yapılan tüm yayınlar Riot Games fikri mülkiyetindedir.
Oyuncuların oynadıkları oyunları 7 dakika gecikme ile yayınlamasına izin verilmektedir.

TFT GALAKSİLER: TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BONUS TURNUVALARI KATILIM ŞARTLARI ve KOŞULLARI
Bu kurallar PlayDecent üzerinde oynanan tüm oyunlara özeldir.

TFT Galaksiler Türkiye Şampiyonası Bonus Turnuvaları PlayDecent tarafından, Riot Games Türkiye'nin izni ve himayesi ile; işbirliği ortakları, acenteleri ve hizmet sağlayıcılarının desteğiyle yürütülmektedir.
Etkinliğe yarışmacı veya izleyici olarak katılabilmek için herhangi bir ödeme yapmaya veya ürün satın alma işlemine gerek yoktur. Etkinliğe yarışmacı ve izleyici olarak katılan tüm katılımcılar bu şart ve koşulları (“Koşullar”) kabul etmiş sayılırlar.

Etkinlik, Elmas ve üstü seviyedeki oyuncular için tasarlanmıştır.

İşbu Etkinlikle ilgili genel sorularınız için, resmi PlayDecent Discord kanalımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1- KATILIM VE UYGUNLUK
1.1 Etkinliğe katılım için 1 Eylül 2020 tarihinde 17 yaşında olmanız gereklidir. Detaylar https://tr.leagueoflegends.com/tr-tr/news/esports/teamfight-tactics-galaksiler-turkiye-sampiyonasi/ linkinde mevcuttur. 18 yaş altı tüm oyuncular etkinliğe katılmadan önce ailelerinin onayını almak zorundadır. Aile onayı olmadan oyuncular ödül veya imtiyaz kazansalar bile, bu ödüller kendilerine iletilmeyecektir. Ödül ve imtiyaz iletimi için kimlik belgesi ibrazı zorunludur. Yanlış beyan durumunda organizatör/ oyun firması / PlayDecent platformunun yasal işlem başlatma hakları saklıdır.

1.2. PlayDecent üzerinde oynadığınız oyunların yaş sınırlamaları ülkeden ülkeye göre değişmektedir. Örnek vermek gerekirse, League of Legends / TFT ve PUBG oyununun Amerika'daki (https://www.esrb.org/) yaş sınırı 13+; CS:GO oyununun 17+'dır. Avrupa'da bu sınırlar League of Legends / TFT için 12+; CS:GO için 18+, PUBG için 16+ 'dır (https://pegi.info/).

Türkiye’de bu konuda yasal bir düzenleme olmadığı için PlayDecent.com üzerinde oyunlara katılım için ESRB standartlarını yerine getiriyor olmanız gerekmektedir. ESRB standartları haricinde katılım sağlamamanız veya yanlış beyan gibi durumlarda tüm yasal ve etik sorumluluklar katılımcıya ve 18 yaş altı durumlarda katılımcının onay alması gereken yasal vasisine aittir. Etkinliğe katılan takımlarda, ilgili kurallara uymayan oyuncu tespit edilirse, oyuncu, takım ve takım sorumluları hakkında sahte belge ve bilgi ibraz etmek gerekçesiyle yasal işlem başlatılabilir.

1.3 PlayDecent Teknoloji ve Ticaret A.Ş., yarışmacı olarak katılmak üzere başvuranların kayıt esnasında temin etmiş oldukları e-posta adreslerini, yaş, kimlik ve / veya diğer ayrıntılarını sadece turnuva işleyişinin ve eşleştirmelerin sağlıklı yapılması için kullanacaktır. Başvuran tarafından geçersiz bir e-posta adresi veya diğer hususlarda yanlış bilgi sunulduğunun tespit edilmesi halinde başvuru geçersiz sayılır ve katılım hakkı doğmamış sayılır.

1.4 Etkinliğe yarışmacı olarak katılmaya hak kazanmadan önce, her başvuranın istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurması ve bu Koşulları onaylaması gerekmektedir.

1.5 Sadece bu etkinlik, Riot Games’ın kendi fikri mülkiyeti ve kuralları çerçevesinde gerçekleşmektedir. Turnuva işleyişi hakkındaki konularda PlayDecent kendi geliştirdiği sistem/arayüz ve benzer araçlar hakkındaki hakkını saklı tutar.

1.6 Cezalar

1.6.1. Yasaklamalar/Engellemeler
Yasaklamalar veya engellemeler, takıma dahil olmayan oyuncunun oynatılması ve izinsiz oyuncu oynatılması gibi ciddi olaylar için uygulanır. Bu cezalar takıma ya da oyuncuya uygulanabilir.

1.6.2. Diskalifiye
Diskalifiye kuralı en ciddi kural ihlallerinde uygulanır. Diskalifiye edilen katılımcı, söz konusu turnuva için ödül havuzundan vazgeçmiş sayılır ve yarışmanın bitimine kadar yasaklı olacaktır. Diskalifiye durumuna sebebiyet veren kural ihlalinin ciddiyetine göre ilgili katılımcı veya takım, bir sonraki PlayDecent veya Riot Games etkinliklerinden de men edilebilir. Takım müsabakalarında organizasyon ve tüm üyeleri, turnuvanın sonuna kadar yasaklı kalır.

1.6.3. Ek Ceza Uygulamaları
Özel durumlarda, turnuva yöneticileri, yeni cezalar tanımlayabilir ve cezaları farklı şekilde uygulayabilir.

1.7. Davranış Kuralları

Tüm TFT Galaksiler Türkiye Şampiyonası Bonus Turnuvalar katılımcıları diğer katılımcılara, izleyicilere, basına, sponsorlara; Riot Games ve Playdecent yetkililerine karşı uygun ve saygılı bir şekilde davranmayı kabul ve taahhüt eder. Her türlü taciz, PlayDecent hakemleri ve yetkililerine bildirilmelidir. Taciz; bunlarla sınırlı olmamak üzere, cinsiyete, kişinin cinsel kimlik veya kendini cinsel olarak ifade etme şekline, yaşa, cinsel oryantasyonuna, engelliliğine, fiziksel görünüşüne, vücut boyutuna, ırk ve dinine yönelik saldırgan ifadeleri veya aksiyonları içerir. Taciz; ayrıca kamusal alanlarda cinsel imgeler, kasıtlı şekilde korkutma, tehdit etmek, kişinin isteği olmaksızın takip etme, stalk etme, taciz içeren fotoğraf çekme ya da kayıt alma, süreklilik içeren şekilde konuşmasını veya diğer etkinliklerini kesintiye uğratma, uygunsuz fiziksel temas ve istenmeyen cinsel ilgiyi de kapsar. Benzer kısıtlamalar yalnızca katılımcılar için değil aynı zamanda etkinlikte görevli veya varsa fiziksel sahnesinde yer alan veya çalışan tüm kişiler için de geçerlidir. Bu davranış kurallarını ihlal eden herkes, etkinlik sınırlarından (online veya oflline) dışarı çıkarılma ve muhtemel adli takibat da dahil olmak üzere, ceza alabilir.

1.8 Oyun Dağıtıcısı veya ESIC Yasakları
PlayDecent yönetimi, oyun dağıtıcısının yasakladığı oyuncuları etkinlikten reddetme hakkını etkinliğin istediği bir anında kullanabilir. Ayrıca, ESIC yasakları dikkate alınacaktır.

2. TFT Galaksiler: Türkiye Şampiyonası Bonus Turnuvalar Oyuncu ve Takım Koşulları

Etkinliğine katılabilmek için aşağıdaki koşulların yerine getirilmesi gerekir:

2.1. Yaş Kısıtlaması
Etkinlik katılımcıları, oyunlar için belirlenen yaş sınırlarını doldurmuş olmak zorundadır. Etkinliğe katılan takımlarda, ilgili kurallara uymayan oyuncu tespit edildiğinde, takım ve takım sorumluları hakkında sahte belge ve bilgi ibraz etmek gerekçesiyle yasal işlem başlatılabilir. Ayrıca oyuncu ve takım turnuvadan diskalifiye edilecektir.

2.2. Katılımcılara Yönelik Bölgesel Sınırlamalar
Katılımcılar, 1 Mayıs 2020 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalı ya da bu ülkelerde resmi olarak ikamet etmelidir.

2.3. Oyuncu Ayrıntıları
Talep edildiğinde, oyuncuların tam adları, iletişim ayrıntıları, doğum tarihlerini, adreslerini ve fotoğraflarını içeren ama bunlarla sınırlı olmayan gerekli tüm bilgileri PlayDecent hakemlerine veya yetkililerine göndermeleri gerekmektedir.

2.4. Takma Adlar/Nickler
Turnuva kaydı yapıldıktan sonra takım ismi veya takma ad/nick değişikliğine izin verilmez. Takma adda sponsor etiketine izin verilmemektedir ve takma ad seçimi için genel davranış kuralları geçerlidir. Bunun ihlal edilmesi durumunda oyuncu ve/veya takım diskalifiye edilebilir.

2.5. Takım Hesapları

2.5.1. Standartlar
Takımı sembolize eden, takımla ilgili bir şiddet teması ve uygunsuz içerik içermeyen bir logo,
Takım Yetkilisi (bulunmaması durumunda, Takım Kaptanı yetkili sayılacaktır)

2.5.2. Takım İsimleri ve Logoları
TFT Galaksiler: Türkiye Şampiyonası Bonus Turnuvalar etkinliğinde mücadele edecek oyuncunun adı "Riot ekibi" gibi herhangi bir uzantıya sahip olmamalıdır. Oyuncunun adı ve / veya olası bir isim sponsorundan oluşamaz. Karışıklığı önlemek için, sadece aynı disiplinde başka bir takım tarafından kullanılmayan adlara izin verilir.

Takım logolarının uygunsuz resimler ve imgeler içermesi veya marka veya fikri mülkiyet hakları korunmuş resimler olması yasaktır. Bunlar haricinde takım logolarının turnuva organizatörleri ve sponsorların ticari çıkarlarına uyum sağlamayan resim ve logolar içermesi durumunda takımdan logosunu değiştirilmesi istenebilir ya da sistem tarafından boş logo atanır.

Takım isimlerinde; cinsiyete, kişinin cinsel kimliğine, ırkına, dinine yönelik hakaret saldırganlık, cinsellik ve küçük düşürücü ifadeler kullanılamaz. Bu şekilde kullanım tespit edildiğinde, takım adını değiştirmesi konusunda uyarılır ve takımın adını değiştirmesi sağlanır. Kurallara uymayan bir takım adı ile hiçbir takım TFT Galaksiler: Türkiye Şampiyonası Bonus Turnuvalar etkinliği aşamalarında mücadele veremez.

Takım isimleri, logoları oyuncu isimleri TFT Galaksiler: Türkiye Şampiyonası Bonus Turnuvalar etkinliği ayaklarının kayıtlarının kapanmasıyla birlikte artık değiştirilemez.

3. TURNUVA KURALLARI

3.1. Maç Medyası

Elemeler süresince katılınan oyunlarda 7dk gecikmeli olarak yayın açılabilir. Sistemden indirilen veya oyuncu tarafından alınan demo/oyun kayıtlarının turnuvada yer alan marka, organizatör, sponsorun haklarını ihlal eden kullanımları durumunda bu turnuvada belirtilen ceza süreçleri ve yasal süreçler başlatılabilir.

3.1.1. Demo/Oyun Kaydı
Oyuncular demo/oyun kayıtlarını maç sonrası 14 gün boyunca saklı tutmakla yükümlüdürler. PlayDecent takımlardan demo/oyun kaydı isteme hakkını, herhangi bir sistem arızası veya hile/teaming incelemesi ihtimali durumunda saklı tutar. Oyun firması sisteminde hata oluşması ve demo kaydının oyunculardan istenmesi durumunda, demo/oyun kaydı bulunmayan takımlar diskalifiye edilir.

3.2.1. Hile Suçlamaları
Eğer bir oyuncu, rakiplerinin bir veya birden fazlasını TFT Galaksiler: Türkiye Şampiyonası Bonus Turnuvalar etkinliği turnuvasında hile yaptığından dolayı suçlar ise; takım kaptanı, Playdecent.com üzerinden Yardım&Destek bölümünden bir ileti açarak suçlanan oyuncu hakkında aşağıda yer alan bilgileri oyun sona erdikten yarım saat(30 dakika) içerisinde iletmelidir.
Turnuva hakemine gönderilmesi gerekenler:
● Etkinlik İsmi, Numarası ve Maç No
● Oyuncu ismi ve ne çeşit hileden şüphelendiği (wallhack,aimbot...)
● Demoda/oyunda dikkat edilmesi gereken süreler ve neden dikkat edilmesi gerektiğini açıklanması
Bu bilgilerin yer almadığı suçlamalar dikkate alınmayacaktır.
Playdecent hakem heyeti gerekli incelemeleri 72 saat içerisinde tamamlayıp, gerekli gördüğü durumlarda takımları etkinlik genelinden diskalifiye edip, puan tablolarını durumun gerektirdiği şekilde düzenler.

4. OYUN AYARLARI

4.1 Haritalar

Tüm TFT maçları Normal Mod’da oynanacaktır.
Toplam oyuncu sayısının %50’sinin bağlanmaması durumunda harita tekrar açılır.

4.1.1. Haritalardaki Ayarlar

TFT’nin standart ayarları geçerlidir. Oyun içerisinde rastgele gelişen farklı galaksilerden oluşan şartlar turnuva kapsamına dahildir.

4.2 Komut Dosyaları ve Eklenti Yasakları

Tüm script ve eklentiler yasaktır.

4.3 Turnuva İşleyişi Hakkında

Turnuva işleyişinde zamanlama önemlidir. Bu yüzden oyuncular, sunuculara bağlanmalarını engelleyebilecek tüm durumlardan sakınma konusunda kendileri sorumludurlar.

4.3.1. Turnuva Yönetimi

PlayDecent operatörleri etkinlik ve baş adminler olarak ayrılırlar. Oyuncular etkinlik adminlerinin kararlarına şikayet etmeden uymak zorundadırlar. Sadece teknik konularda baş admin, etkinlik adminlerinin verdiği kararları, incelemelerden sonra değiştirebilir. Bunun dışında sportmenlik ve davranış durumlarında etkinlik adminleri kurallara uymayan oyuncuları diskalifiye etmeye tam yetkilidir.

4.3.2. Turnuva Dili

Bu turnuva Türkiye sınırları dahilinde düzenlendiği için iletişim dili Türkçe’dir.

4.3.3 Kişisel Yayın
Etkinlik katılımcıları oynadıkları oyunlarda ayaklarında katılımcılar, en az 7 dakika gecikme ile yayın yapabilirler.

4.3.4. Zamanında Hazır Olma
Turnuva kayıtları, her turnuva penceresinde belirtilen zamanda kapanmaktadır. Bunun dışında kayıtlar özel istekler için açılmayacaktır.
Her oyuncu etkinlik öncesinde turnuva sayfasında belirtilen süre içerisinde playdecent.com platformundaki etkinlik sayfasından Check-in gerçekleştirmek zorundadır. Bu süreler zarfında sosyal medya hesapları, Riot Games veya Playdecent hesaplarının kullanıcı adı ve şifrelerinin unutulması, cep telefonuna şifre gelmemesi, e-mail hesabına kullanıcı bilgilerinin gelmemesi vb. nedenler maçların ertelenmesine sebep olmaz. Tüm giriş ve hazırlık işlemleri oyuncuların sorumluluğundadır.

5. DAVRANIŞLAR

5.1 Sportmenlik Dışı Davranışlar
Düzenli ve keyifli bir oyun için tüm oyuncuların sportif ve adil bir tutumu olması şarttır. Bu yaşanan olayın büyüklüğüne göre önce uyarı, sonra diskalifiye olarak ya da direkt olarak diskalifiye ile cezalandırılacaktır. En önemli ve en yaygın suçlar aşağıda listelenmiştir. Bununla birlikte, yönetim açıkça listelenmeyen sportmenlik dışı davranış türlerine burada net olarak belirtilmemiş şekilde ceza da verebilir.

5.1.1. Etkinliğin İşleyişini Engelleme
İşbu oyun etkinliğinin maç zamanlamalarını ve genel işleyişini şahsi ve geçerli olmayan sebeplerden dolayı engelleyen oyuncular ve takımlar turnuva hakemleri tarafından diskalifiye edilirler. Her oyuncu münferit etkinlik sayfalarının “Maç” ve “Ağaç” sekmelerinde belirtilen zamanlamalara uymak zorundadır.

Organizatörler maç saatlerini değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. Değişiklik durumu hakkında katılımcılar, mail adreslerini -ve çevrimiçi elemeler için playdecent.com üzerinde bulunan bildirimler bölümünü ve ilgili turnuva chat pencerelerinde turnuva öncesinde belirebilecek uyarıları takip etmekle yükümlüdür.

5.1.2. Hile Şüphesi
Hileden şüphelenildiğinde Yardım&Destek bölümünden bir ileti açıp şikayetinizi bildirmeniz yeterlidir. Hile şüpheleri durumlarında ani müdahale yapılmayacaktır. Şikayetler hakkında etkinlik ayağı sonrasındaki 72 saat içerisinde hakem heyetinin incelemesi kimsenin durumunda gerekli yaptırımlar sağlanır, puan düzeltmeleri yapılır.

İtiraz süresi maç bitiminden sonra 3 saattir. 3 saat bittikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. Hile şüphesini destekleyen evrak iletimi süresi ve detayları Madde 3.2.1’de belirtilmiştir.

5.1.3. Ringer/Faker - Hesap Paylaşımı

Her takım yetkilisi, kaptanı ve oyuncuları takım arkadaşlarının ringing (izin verilmemiş bir oyuncu ile oynama) veya yöneticileri/oyuncuları yanıltıcı hareketler yapıp yapmadığını bilmekle yükümlüdür. Bu tür bir aksiyondan tüm takım sorumlu tutulur. Belirlenmiş bir oyuncu yerine o oyuncuyu taklit etmek kaydıyla başka bir oyuncu oynatmak veya takıma kayıtlı olmayan oyuncu oynatmak ile uğraşan takım etkinlikten diskalifiye edilir. İhlali yapan oyuncusunu değiştirdiği takdirde ilgili takım başka bir turnuvaya veya şampiyonalara katılabilir.

Ayrıca bu davranış, oyun firmalarının kullanım şartlarına aykırı olduğu için, yapan oyuncuların oyun hesabı da ayrıca raporlanacaktır.

5.1.4. Hakemleri ve Oyuncuları Yanıltıcı Hareketler
Rakip oyuncuları, yöneticileri veya TFT Galaksiler: Türkiye Şampiyonası Bonus Turnuvalar etkinliğine ilişkin herhangi birini kandırmaya yönelik herhangi bir girişim, takımın/oyuncunun diskalifiye olmasına neden olabilir.

5.1.5. Hile Kullanımı
Hile kullanımı kanıtlandığı zaman TFT Galaksiler: Türkiye Şampiyonası Bonus Turnuvalar etkinliği mevcut sezonundan diskalifiye edilecektir. Oyun firması ve PlayDecent ek program kullanımını hile olarak nitelendirme hakkını saklı tutar.

5.1.6. Küfür ve Zararlı (Toxic) Davranış, Taciz
Turnuva süresince turnuva ve lobi chat pencerelerinde küfür, alaycılık, siber zorbalık, vb. hareketler yasaktır.
Münferit olayların büyümemesi için karşı tarafın dilinden veya söylemlerinden rahatsız oluyorsanız kesinlikle cevap vermeyiniz. Karşılık vermeniz ve olayın büyümesi durumunda tüm müdahil taraflar diskalifiye edilir. Organizatörler, marka, organizasyonların düzenlendiği mekan sahipleri hiçbir koşulda bu tarz tartışmalardan doğacak sonuçlardan sorumlu değillerdir ve oluşabilecek zararların tazmini için hepsi ayrı ayrı yasal haklarını saklı tutarlar.

PlayDecent kullanım şartları kapsamında, etkinlik ekosisteminde gösterdiğiniz örnek dışı davranışlar, etkinliğin gidişatı hakkında etkileyici olabilir.

Tek taraflı devamlı örnek dışı bir davranışın söz konusu olması durumunda Playdecent siteminden bir ileti açıp, maç numaranızı ileterek mevcut kayıtların incelenmesini talep edebilirsiniz. Adminler, sistem kayıtlarını ilgili turnuva sona erdikten sonra inceleyip, gerek görülürse oyuncularının daha sonraki turnuvalara katılımlarını engelleyebilir veya onları diskalifiye edebilirler. Şikâyette bulunan oyuncular, şikayetler incelenirken, adminlerin talebi doğrultusunda ekran alıntılarını hazır tutmakla sorumludurlar.

5.1.7 Spam
Turnuva süresince turnuva ve lobi chatlerinde spam yasaktır.
Spam tanımı prensibi: Yazdığınız mesaj hala chat ekranında görünüyorsa tekrar yazmayınız!

5.1.8 Kumar, Bahis, Bilerek Kaybetme (Matchfixing)
Oyuncular, varsa antrenörleri ve koçları, veyahut tanıdıkları, aralarında fark teşkil etmeksizin (profesyonel, amatör, lisanslı, lisansız), bu turnuvada oynanan maçlar hakkında; gerçek para, para değeri taşıyan elektronik eşya (skin, elektronik para, coin vb.) veya maddi, manevi herhangi bir varlık üzerine bahse giremez, kumar oynayamaz veya iddiaya giremez. Böyle bir olayın fark edilmesi durumunda organizatörler yasal haklarını kullanabilirler.

6. Sponsorların Koşulları Değiştirme ve Uzaklaştırma Hakkı

6. TFT Galaksiler: Türkiye Şampiyonası Bonus Turnuvalar etkinliği katılımcıların PlayDecent ve/veya Riot Games etkinlik organizatörlerini itibarsızlaştırmasına veya zarar görmelerine neden olabilecek şekilde hareket etmek dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir nedenle, katılımcıların etkinlik organizatörüne, bunların çalışanları, yüklenicileri veya gönüllüleri veya herhangi bir üçüncü tarafa bir güvenlik riski oluşturduğuna veya güvenlik riskinin mevcut olduğuna inanıyorsa, katılımcının Etkinliğe katılmasını engelleme hakkını; ve/veya

6.2 Koşullar tehlikeli veya uygunsuz kabul edilirse veya organizatörün kontrolü dışındaki herhangi bir sebepten ötürü tehlikeli hale gelirse, organizatör, siz veya başka herhangi bir üçüncü kişi nezdinde doğrudan veya dolaylı oluşabilecek zararlara ilişkin herhangi bir sorumluluğu veya yükümlülüğü olmaksızın, Etkinlikte değişiklik yapma, Etkinliği sona erdirme, değiştirme veya uzatma hakkını saklı tutar.

6.3 PlayDecent ve Riot Games, bu Koşulları ve zaman zaman geçerli olabilecek diğer kuralları veya şartları değiştirme hakkını saklı tutar .

7. DÜRÜSTLÜK VE HAKLARIN TANINMASI

7.1 Etkinliğe katılımcı olarak katılmak için yaptığınız başvuruda verdiğiniz Kişisel Verilerin doğru ve güncel olduğunu onaylarsınız.

7.2 PlayDecent, Etkinliğe ilişkin oluşturulan ve katılımcıların (izleyiciler, yarışmacılar dahil olmak üzere Etkinlikte yer alan tüm kişiler) sesleri, imajları dahil bilgi ve görsellerinin de yer aldığı tüm içerikler (“İçerik”) üzerinde münhasır hak sahibidir. PlayDecent içerikleri zaman ve mecra sınırlaması olmaksızın kullanabilir ve tüm bağlı ortaklıklarına kullandırabilir. Bu İçerikleri dilediği şekilde kopyalayabilir, dağıtabilir, iletebilir, yayınlayabilir, yayabilir, sergileyebilir, değiştirebilir, silebilir İçeriklerden farklı materyaller ve içerikler oluşturabilir ve her şekilde kullanabilir. İçeriklerde imaj, ses veya herhangi başka bir şekilde yer alan tüm katılımcılar bu İçeriklerin bu madde kapsamında herhangi bir sınırlama olmaksızın bila bedel kullanılmasına onay vermiş kabul edilirler.

8. KİŞİSEL VERİLER
Kişisel Verilerinizin yasal mevzuata uygun olarak toplanması, saklanması ve işlenmesine muvafakat etmektesiniz. Kişisel Verilerinizin nasıl toplandığı, saklandığı ve işlendiği hakkındaki bilgileri ana sayfada bulunan Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası linklerinden öğrenebilirsiniz.

9. MUHTELİF HÜKÜMLER

9.1 Bu Etkinlik ile ilgili işlemleri evinizden veya etkinlik alanından gerçekleştirirken yaralanmanız veya etkinlik için üretilen görsel, arayüz, renk ayarları oynanan oyunlardaki efektler, sorunlar ve/veya ruh sağlığınızı negatif veya pozitif etkileyecek durumlarda PlayDecent ve/veya iş birliği ortakları, acenteleri ve hizmet sağlayıcıları sorumlu tutulamaz. Etkinliğe güvenli bir biçimde katılmanızı engelleyen veya katılımınızın diğerleri için risk teşkil edeceği herhangi bir rahatsızlığınız bulunmadığını ve bu tür bir durumdan etkilenmediğinizi etkinliğe Kayıt olarak veya Check-in yaparak beyan etmiş olursunuz. Aynı zamanda, herhangi bir sebeple Etkinliğe katılımınızın yasaklanmamış olduğunu kabul etmektesiniz.

9.2 Hiçbir durumda, PlayDecent ve/veya iş birliği ortakları, acenteleri ve hizmet sağlayıcıları grevler, iş bırakma eylemleri, kazalar veya doğal afetler ve kesintiler, yardımcı birimlerin, iletişim birimlerinin veya bilgisayar hizmetlerinin kaybı veya arızası (yazılım veya donanım) dâhil olmak üzere, ilgili durumlar yürürlükteki yerel kanunlar uyarınca mücbir sebep teşkil ediyor ise, doğrudan veya dolaylı olarak makul kontrolü dışında bulunan durumlar nedeniyle bu Koşullar kapsamındaki yükümlülüklerinin yerine getirilmemesinden veya yükümlülüklerin ifasındaki gecikmelerden sorumlu veya yükümlü tutulmayacaktır.

9.3 Etkinlik hiçbir koşul, garanti veya sair hükme tabi değildir.

9.4 Bu Etkinliğe herhangi bir şekilde müdahale edilirse veya PlayDecent’ın makul kontrolü dışındaki herhangi bir nedenden PlayDecent etkinliği makul olarak öngördüğü şekilde gerçekleştirilemiyorsa; PlayDecent, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, yasaların izin verdiği ölçüde (a) herhangi bir katılımcıyı diskalifiye etme; veya (b) siz veya herhangi bir üçüncü şahıs nezdinde oluşabilecek her türlü zarar veya ziyan (doğrudan veya dolaylı) yükümlülüğünü üstlenmeksizin Etkinliği değiştirmek, askıya almak, sonlandırmak veya iptal etmek haklarını saklı tutar.

9.5 Etkinlik web sitesine erişim ile ilgili herhangi bir maliyet katılımcının sorumluluğundadır ve kullanılan internet servis sağlayıcısına bağlıdır.

9.6 Koşulların herhangi bir hükmünün geçersiz, kanunlara aykırı veya uygulanamaz nitelikte bulunması halinde; bu durum geriye kalan hükümlerin geçerliliğini, kanunlara uygunluğunu ve uygulanabilirliğini hiçbir şekilde etkilemeyecek veya bu sayılanlara halel getirmeyecektir.

9.7 Bu Koşullar Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi olup, taraflar PlayDecent Teknoloji ve Ticaret A.Ş’nin yerleşik bulunduğu yerdeki yetkili mahkemelerin münhasır olmayan yargı yetkisini kabul etmektedirler.
Participants
Registered Confirmed Attended Available Slots
272 0 248 0
Tournament Schedule
May
30
Registration Closes
30.05.2020 20:00 +3 UTC
May
31
Check-In Starts
31.05.2020 14:00 +3 UTC
May
31
Check-In Ends
31.05.2020 13:55 +3 UTC
May
31
Tournament Starts
31.05.2020 14:00 +3 UTC
May
31
Tournament Ends
31.05.2020 23:00 +3 UTC
Videos