TOURNAMENT

Türkiye Kupası 1. Ayak

29.06.2020 18:00 +3 UTC · Hosted by NVIDIA GeForce    COMPLETED  18+  

Game & Region
Rainbow Six Siege, UPlay
Tournament Format
Single Elimination
Information
Team Size
5v5
Entry Fee
Free to Enter
Map
Bank / Border / Club House / Coastline / Consulate
Kafe Dostoyevsky / Villa
Game Mode
TDM Bomd
Match Mode
Normal Mode
Show detailed settings
Check-In Start
48 Hours before start
Max. Participants
128 confirmed participants
Round Start
ASAP (right away)
Game Start
By Players
Go-to-lobby Timer
60 minutes
Go-to-game Timer
60 minutes

Information:

TÜRKİYE'DEKİ RAİNBOW SİX: SİEGE TOPLULUĞUNUN HEYECANLA BEKLEDİĞİ ETKİNLİK, BÜYÜK ÖDÜL HAVUZU VE SÜRPRİZ HEDİYELERİ İLE BİRLİKTE NVIDIA, MONSTER NOTEBOOK VE UBİSOFT İŞ BİRLİĞİ İLE BAŞLIYOR!

ÖNEMLİ HATIRLATMA:

GÜNCEL: Takım kaptanlarının discorddaki maç odalarına atamalarının yapılması için maç günü 18:00'e kadar #perm-alma kanalına takım isimlerini belirtmeleri gerekmektedir.

Turnuva sadece 18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları içindir. Kayıt sırasında tüm takım üyelerinin doğum tarihleri girmiş olmaları gerekmektedir. Kayıt sırasında ayrıca T.C. Kimlik numaranız sorulacaktır. T.C. Kimlik numaranız sistemimizde saklanmayıp, sadece MERNİS üzerinden doğrulama gerçekleştirilmektedir.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege Türkiye Kupası’na katılmak için Uplay hesaplarınızı ekleyip, 5 kişilik takımınızı kurup turnuvaya kayıt olabilirsiniz
Etkinlik, 3 ayrı haftada gerçekleşecek puan bazlı elemeler ve büyük finalden oluşmaktadır.
Takımlar her etkinlik aşamasında turnuva ağacındaki ilerleme seviyelerine göre puan kazanacaklardır. Elemeler sonunda oluşacak puan tablosunda ilk 8 sırada yer alan takımlar finale katılmaya hak kazanacaktır.

TURNUVA SÜRECİ ve UYGULAMALAR HAKKINDAKİ GENEL REHBERE https://bit.ly/3dvlFd7 LINKINDEN ULAŞABİLİRSİNİZ!


Rules:
TURNUVAYA KAYIT OLAN TÜM TAKIM ÜYELERİ, AŞAĞIDAKİ KURALLARI OKUMAKLA SORUMLUDUR.
TURNUVAYA KATILDIĞINIZDA AŞAĞIDAKİ KURALLARI KABUL ETMİŞ OLURSUNUZ.

ÖZET HATIRLATMALAR:
Tüm maçlar 5v5 TDM Bomb formatında oynanacaktır. Tüm oyuncuların PACT yüklemesi mecburidir, aksi durum diskalifiye nedenidir.
Puan sistemi ve maç ayarları detayları https://bit.ly/3dvlFd7 linkindeki rehberdedir!

Etkinliğe kayıt yaptığınızda 3 eleme grubu için de kayıt yapmış olursunuz.

Her eleme haftasında Yarı finale kadar olan tüm maçlar discord.gg/vrfPsAE sunucusundaki maç odalarında belirtilen süreler içinde oynanmak zorundadır. Maç odanızı, turnuva günü “Ağaç” sekmesinden kontrol edebilirsiniz.

Her eleme haftasında yarı finale kadar olan tüm maçlar oyuncular tarafından açılıp, oynanacaktır. Maçı hangi takım kaptanının açacağını maç odanızdan rakip takımla iletişime geçerek karar verebilirsiniz. Açılması gereken maç ayarları aşağıda detaylı kurallarda ve rehberde mevcuttur.

Maç atamaları, sistem tarafından kayıt sırasına göre yapılmaktadır. Check-in işlemi sadece takım kaptanı tarafından discord sunucusundaki maç odasından gerçekleştirilecektir.
Takım kaptanlarının discorddaki maç odalarına atamalarının yapılması için maç günü 18:00'e kadar #perm-alma kanalına takım isimlerini belirtmeleri gerekmektedir.
Anlaşmazlık durumlarında Operatör Çağır tuşunu kullanarak, PlayDecent operatörlerinden yardım alabilirsiniz.

Maç saati belirlendikten sonra takım kaptanlarının discorddaki atandıkları maç odalarında turnuva hakemleri ve diğer takım kaptanları ile aktif olarak canlı iletişimde bulunması gerekmektedir. Maç saatine kadar iletişim olmaması durumunda hazır olan takım hükmen galip ilan edilir. Maç odalarında yapılan tüm konuşmalar PlayDecent’ın platform kullanım kurallarına tabidir ve en saygılı bir üslupta iletişim mecburidir. Aksi şekilde davranan oyuncular ilgili ceza kurallarına tabi olurlar.
Maçlar herhangi bir nedenden dolayı ertelenemez. Belirtilen süre içerisinde hazır olmayan takımlar kaybetmiş sayılırlar.

Yayın yapmak yasaktır. Yaptığı tespit edilen oyuncular turnuvadan diskalifiye edilir ve PlayDecent’tan 1 ay süreyle uzaklaştırılır. Başka türlü cezaların mevcudiyeti durumunda ceza, bu sürenin üzerine eklenir.

Bu turnuvaya özgü kurallar ve uygulamalar https://bit.ly/3dvlFd7 linkindeki dokümanda verilmiştir. Kayıt olmadan önce lütfen dikkatlice okuyunuz. Kayıt olan tüm oyuncular kuralları ve site yönetmeliklerini kabul etmiş sayılırlar.

DETAYLI KURALLAR:

RAINBOW SIX: TÜRKIYE KUPASI KATILIM ŞARTLARI ve KOŞULLARI
Monster Notebook Rainbow Six: Türkiye Kupası 2020 (“Etkinlik”), adres (“Monster Notebook”) tarafından, Monster Notebook'un işbirliği ortakları, acenteleri ve hizmet sağlayıcılarının desteğiyle yürütülmektedir.
Etkinliğe yarışmacı veya izleyici olarak katılabilmek için herhangi bir ödeme yapmaya veya ürün satın alma işlemine gerek yoktur. Etkinliğe yarışmacı ve izleyici olarak katılan tüm katılımcılar bu şart ve koşulları (“Koşullar”) kabul etmiş sayılırlar.
Etkinlik, profesyonel ve amatör tüm Rainbow Six: Siege oyunu severlerin, seçilmiş olan oyun içi haritalarda yapacakları bir oyun turnuvasıdır.
Etkinliğin şehir elemeleri etabında yarışmacı olarak katılmak isteyen katılımcıların her biri ‘’Playdecent’’ platformundan online kayıt yaptırmak suretiyle katılabilir ve PlayDecent’ın standart kurallarına da tabidir.

İşbu Etkinlikle ilgili genel sorularınız için, resmi PlayDecent Discord kanalımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1- KATILIM VE UYGUNLUK
1.1 Etkinliğe katılmak isteyen tüm oyuncularının 18 yaşını doldurmuş olmaları zorunludur. Kayıt öncesinde tüm oyuncuların isim ve soyadlarını doğru olarak profillerine girmeleri ve sayfadan TC Kimlik doğrulaması işlemini tamamlamış olması gereklidir. Ödül kazanılması durumunda, ödül iletimi için kimlik belgesi ibrazı zorunludur.

Oyunların yaş sınırlamaları ülkeden ülkeye göre değişmektedir. Örnek vermek gerekirse, PUBG oyununun Amerika'daki (https://www.esrb.org/) yaş sınırı 13+; CS:GO oyununun 17+'dır. Avrupa'da bu sınırlar CS:GO için 18+, PUBG için 16+ 'dır (https://pegi.info/).

PlayDecent.com üzerinde oyunlara katılım için ESRB standartlarını yerine getiriyor olmanız gerekmektedir. ESRB standartları haricinde katılım sağlamamanız veya yanlış beyan gibi durumlarda tüm yasal ve etik sorumluluklar katılımcıya ve 18 yaş altı durumlarda katılımcının onay alması gereken yasal vasisine aittir. Etkinliğe katılan takımlarda, ilgili kurallara uymayan oyuncu tespit , takım ve takım sorumluları hakkında sahte belge ve bilgi ibraz etmek gerekçesiyle yasal işlem başlatılabilir.

1.3 Monster Notebook, yarışmacı olarak katılmak üzere başvuranların kayıt esnasında temin etmiş oldukları e-posta adreslerini, yaş, kimlik ve / veya diğer ayrıntıları doğrulama ve talep hakkından feragat etmiştir. Bu bilgiler PlayDecent Teknoloji ve Ticaret A.Ş. tarafından turnuva işleyişinin ve eşleştirmelerin sağlıklı yapılması için kullanılacaktır. Başvuran tarafından geçersiz bir e-posta adresi veya diğer hususlarda yanlış bilgi sunulduğunun tespit edilmesi halinde başvuru geçersiz sayılır ve katılım hakkı doğmamış sayılır.

1.4 Etkinliğe yarışmacı olarak katılmaya hak kazanmadan önce, her başvuranın istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurması ve bu Koşulları onaylaması gerekmektedir.

1.5 Etkinlik, PlayDecent’ın tamamen kendi takdirine bağlı olarak gerçekleştirilecektir. Monster Notebook ve Nvidia Etkinlik ile ilgili tüm konularda kararları nihai kararlara müdahil olabilir ve bu konuya ilişkin hiçbir yazışma yapmak zorunda değildir. PlayDecent Etkinlik tarihlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

1.6 Cezalar

1.6.1. Yasaklamalar/Engellemeler
Yasaklamalar veya engellemeler, takıma dahil olmayan oyuncunun oynatılması ve izinsiz oyuncu oynatılması gibi ciddi olaylar için uygulanır. Bu cezalar takıma ya da oyuncuya uygulanabilir.

1.6.2. Diskalifiye
Diskalifiye kuralı en ciddi kural ihlallerinde uygulanır. Diskalifiye edilen katılımcı, söz konusu turnuva için ödül havuzundan vazgeçmiş sayılır ve yarışmanın bitimine kadar yasaklı olacaktır. Diskalifiye sebebiyet veren kural ihlalinin ciddiyetine göre ilgili katılımcı veya takım, bir sonraki Monster Notebook veya Nvidia etkinliklerinden de men edilebilir. Takım müsabakalarında organizasyon ve tüm üyeleri, turnuvanın sonuna kadar yasaklı kalır.

1.6.3. Ek Ceza Uygulamaları
Özel durumlarda, turnuva yöneticileri, yeni cezalar tanımlayabilir ve cezaları farklı şekilde uygulayabilir.

1.7. Davranış Kuralları

Tüm Monster Notebook Rainbow Six: Türkiye Kupası katılımcıları diğer katılımcılara, izleyicilere, basına, sponsorlara; Monster Notebook, Nvidia ve Playdecent yetkililerine karşı uygun ve saygılı bir şekilde davranmayı kabul ve taahhüt eder. Monster Notebook Rainbow Six: Türkiye Kupası oyuncuları veya organizatörleri olarak rol model olmak, davranışlarımıza dikkat etmemiz gerektiği anlamına gelmektedir. Her türlü taciz, Monster Notebook Rainbow Six: Türkiye Kupası hakemleri ve yetkililerine bildirilmelidir. Taciz; bunlarla sınırlı olmamak üzere, cinsiyete, kişinin cinsel kimlik veya kendini cinsel olarak ifade etme şekline, yaşa, cinsel oryantasyonuna, engelliliğine, fiziksel görünüşüne, vücut boyutuna, ırk ve dinine yönelik saldırgan ifadeleri veya aksiyonları içerir. Taciz; ayrıca kamusal alanlarda cinsel imgeler, kasıtlı şekilde korkutma, tehdit etmek, kişinin isteği olmaksızın takip etme, stalk yapma, taciz içeren fotoğraf çekme ya da kayıt alma, süreklilik içeren şekilde konuşmasını veya diğer etkinliklerini kesintiye uğratma, uygunsuz fiziksel temas ve istenmeyen cinsel ilgiyi de kapsar. Benzer kısıtlamalar yalnızca katılımcılar için değil aynı zamanda Monster Notebook Rainbow Six: Türkiye Kupası turnuvasında ve sahnesinde yer alan veya yer alan kişilerle ilişkili tüm kişiler için de geçerlidir. Bu davranış kurallarını ihlal eden herkes, turnuva alanından dışarı çıkarılma ve muhtemel adli takibat da dahil olmak üzere, ceza alabilir.

1.8 Oyun Dağıtıcısı veya ESIC Yasakları
Monster Notebook Rainbow Six: Türkiye Kupası Turnuva yönetimi, oyun dağıtıcısının yasakladığı oyuncuları, Monster Notebook Rainbow Six: Türkiye Kupası Turnuvası’ndan reddetme hakkını saklı tutar. Ayrıca, ESIC yasakları dikkate alınacaktır.

2. RAINBOW SIX: TÜRKIYE KUPASI OYUNCU VE TAKIM KOŞULLARI

Rainbow Six: Türkiye Kupası etkinliğine katılabilmek için aşağıdaki koşulların yerine getirilmesi gerekir:

2.1. Yaş Kısıtlaması
Monster Notebook Rainbow Six: Türkiye Kupası katılımcıları, oyunlar ve etkinlik için belirlenen yaş sınırlarını doldurmuş olmak zorundadır. Etkinliğe katılan takımlarda, ilgili kurallara uymayan oyuncu tespit edildiğinde, takım ve takım sorumluları hakkında sahte belge ve bilgi ibraz etmek gerekçesiyle yasal işlem başlatılabilir. Ayrıca oyuncu ve takım turnuvadan diskalifiye edilecektir.

2.2. Katılımcılara Yönelik Bölgesel Sınırlamalar
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya Mavi Kart (Türkiye Cumhuriyeti) sahibi olan, her gerçek kişi turnuvaya katılabilir.

2.3. Oyuncu Ayrıntıları
Talep edildiğinde, oyuncuların tam adları, iletişim ayrıntıları, doğum tarihlerini, adreslerini ve fotoğraflarını içeren ama bunlarla sınırlı olmayan gerekli tüm bilgileri PlayDecent hakemlerine veya yetkililerine göndermeleri gerekmektedir.

2.4. Takma Adlar/Nickler
Turnuva kaydı yapıldıktan sonra takım ismi veya takma ad/nick değişikliğine izin verilmez. Takma adda sponsor etiketine izin verilmemektedir ve takma ad seçimi için genel davranış kuralları geçerlidir. Bunun ihlal edilmesi durumunda, turnuva işleyişini etkileyen bir durum söz konusu olursa oyuncu ve/veya takım hakem tarafından diskalifiye edilebilir.

2.5. Takım Hesapları

2.5.1. Standartlar
Takımı sembolize eden, takımla ilgili bir şiddet teması ve uygunsuz içerik içermeyen bir logo,
Takım Yetkilisi (bulunmaması durumunda, Takım Kaptanı yetkili sayılacaktır)

2.5.2. Takım İsimleri ve Logoları
Rainbow Six: Türkiye Kupası turnuvasında mücadele edecek takımının adı "R6 ekibi" gibi herhangi bir uzantıya sahip olmayabilir. Takımın adı ve / veya olası bir isim sponsorundan oluşabilir. Karışıklığı önlemek için, sadece aynı disiplinde başka bir takım tarafından kullanılmayan adlara izin verilir.

Takım logolarının uygunsuz resimler ve imgeler içermesi veya marka veya fikri mülkiyet hakları korunmuş resimler olması yasaktır. Bunlar haricinde takım logolarının turnuva organizatörleri ve sponsorların ticari çıkarlarına uyum sağlamayan resim ve logolar içermesi durumunda takımdan logosunu değiştirilmesi istenebilir ya da sistem tarafından boş logo atanır.

Takım isimlerinde; cinsiyete, kişinin cinsel kimliğine, ırkına, dinine yönelik hakaret saldırganlık, cinsellik ve küçük düşürücü ifadeler kullanılamaz. Bu şekilde kullanım tespit edildiğinde, takım adını değiştirmesi konusunda uyarılır ve takımın adını değiştirmesi sağlanır. Kurallara uymayan bir takım adı ile hiçbir takım Monster Notebook Rainbow Six: Türkiye Kupası aşamalarında mücadele veremez.

Takım isimleri, logoları oyuncu isimleri Monster Notebook Rainbow Six: Türkiye Kupası etkinlik ayaklarının kayıtlarının kapanmasıyla birlikte artık değiştirilemez.

3. TURNUVA KURALLARI

3.1. Maç Medyası

Elemeler süresince canlı yayın yapmak yasaktır. Sistemden indirilen veya oyuncu tarafından alınan demo kayıtlarının turnuvada yer alan marka, organizatör, sponsorun haklarını ihlal eden kullanımları durumunda bu turnuvada belirtilen ceza süreçleri ve yasal süreçler başlatılabilir.

3.1.1. Demo Kaydı
Oyuncular PACT kayıtlarını maç sonrası 14 gün boyunca saklı tutmakla yükümlüdürler. PlayDecent takımlardan PACT kayıtlarını isteme hakkını, herhangi bir sistem arızası veya hile/teaming incelemesi ihtimali durumunda saklı tutar. PACT sisteminde hata oluşması ve PACT kaydının oyunculardan istenmesi durumunda, PACT kaydı bulunmayan takımlar diskalifiye edilir.

3.2.1. Hile Suçlamaları
Eğer bir oyuncu, rakiplerinin bir veya birden fazlasını Monster Notebook Rainbow Six: Türkiye Kupası turnuvasında hile yaptığından dolayı suçlar ise; takım kaptanı, Playdecent.com üzerinden ticket açarak suçlanan oyuncu hakkında aşağıda yer alan bilgileri 3 saat içerisinde iletmelidir.
Turnuva hakemine gönderilmesi gerekenler:
● Etkinlik İsmi, Numarası ve Maç No
● Oyuncu ismi ve ne çeşit hileden şüphelendiği (wallhack,aimbot...)
● Kayıtta/oyunda dikkat edilmesi gereken süreler ve neden dikkat edilmesi gerektiğini açıklanması
Bu bilgilerin yer almadığı suçlamalar dikkate alınmayacaktır.
Playdecent hakem heyeti gerekli incelemeleri 48 saat içerisinde tamamlayıp, gerekli gördüğü durumlarda takımları etkinlik genelinden diskalifiye edip, puan tablolarını durumun gerektirdiği şekilde düzenler.

4. OYUN AYARLARI

4.1 Haritalar

Rainbow Six maçları haritaları, oyuncular tarafından maç odalarında takım kaptanlarının chatte yapacağı banlama sonrasında oyuncular tarafından açılacaktır. Oyunlar belirtilen oyun süreleri içerişinde sonlandırılmak zorundadır.
Toplam oyuncu sayısının %25’inin bağlanırken düşmesi durumunda harita tekrar açılır.

4.1.1. Haritalardaki Ayarlar

Gerekli ayarlar resmi Discord sunucusundaki odalarda paylaşılacaktır. Oyun sonu ekran çıktıları iki takım kaptanı tarafından ilgili maç odasında paylaşıldıktan sonra, son detaylı incelemelerin bitirilmesinden sonra PlayDecent adminleri tarafından sisteme girilecektir.

4.2 Komut Dosyaları ve Eklenti Yasakları

Tüm script ve eklentiler yasaktır.

4.3 Turnuva İşleyişi Hakkında

Turnuva işleyişinde zamanlama önemlidir. Bu yüzden oyuncular, sunuculara bağlanmalarını engelleyebilecek tüm durumlardan sakınma konusunda kendileri sorumludurlar.

4.3.1. Turnuva Yönetimi

PlayDecent operatörleri etkinlik ve baş adminler olarak ayrılırlar. Oyuncular etkinlik adminlerinin kararlarına şikayet etmeden uymak zorundadırlar. Sadece teknik konularda baş admin, etkinlik adminlerinin verdiği kararları, incelemelerden sonra değiştirebilir. Bunun dışında sportmenlik ve davranış durumlarında etkinlik adminleri kurallara uymayan oyuncuları diskalifiye etmeye tam yetkilidir.

4.3.2. Turnuva Dili

Bu turnuva Türkiye sınırları dahilinde düzenlendiği için iletişim dili Türkçe’dir.

4.3.3 Kişisel Yayın
Etkinlik katılımcıları turnuva yayını yapmak istemeleri durumunda, Nvidia ve Monster Notebook’tan izin almak zorundadırlar. Bu istisna dışında katılımcıların yayın yapması yasaktır.

Genel finaller için yayın politikası finallerden önce paylaşılacaktır.

4.3.4. Zamanında Hazır Olma
Turnuva kayıtları, her turnuva penceresinde belirtilen zamanda kapanmaktadır. Bunun dışında kayıtlar özel istekler için açılmayacaktır.
TÜM TAKIM KAPTANLARI TURNUVANIN RESMİ DISCORD SUNUCUSUNDA BULUNMAK VE YAPILAN DUYURULARI TAKİP ETMEK ZORUNDADIR:
Her oyuncu etkinlik öncesinde turnuva sayfasında belirtilen sürede playdecent.com platformundaki etkinlik sayfasından Check-in gerçekleştirmek zorundadır. Bu süreler zarfında sosyal medya hesapları, Steam/ Uplay veya Playdecent hesaplarının kullanıcı adı ve şifrelerinin unutulması, cep telefonuna şifre gelmemesi, e-mail hesabına kullanıcı bilgilerinin gelmemesi vb. nedenler maçların ertelenmesine sebep olmaz. Tüm giriş ve hazırlık işlemleri oyuncuların sorumluluğundadır.

5. DAVRANIŞLAR

5.1 Sportmenlik Dışı Davranışlar
Düzenli ve keyifli bir oyun için tüm oyuncuların sportif ve adil bir tutumu olması şarttır. Bu yaşanan olayın büyüklüğüne göre önce uyarı, sonra diskalifiye olarak ya da direkt olarak diskalifiye ile cezalandırılacaktır. En önemli ve en yaygın suçlar aşağıda listelenmiştir. Bununla birlikte, yönetim açıkça listelenmeyen sportmenlik dışı davranış türlerine burada net olarak belirtilmemiş şekilde ceza da verebilir.

5.1.1. Etkinliğin İşleyişini Engelleme
İşbu oyun etkinliğinin maç zamanlamalarını ve genel işleyişini şahsi ve geçerli olmayan sebeplerden dolayı engelleyen oyuncular ve takımlar turnuva hakemleri tarafından diskalifiye edilirler. Her oyuncu pdc.gg/nvidiageforcetr sayfasındaki münferit etkinlik sayfalarının “Maç” ve “Ağaç” sekmelerinde belirtilen zamanlamalara uymak zorundadır.

Organizatörler maç saatlerini değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. Değişiklik durumu hakkında katılımcılar, mail adreslerini -ve çevrimiçi elemeler için playdecent.com üzerinde bulunan bildirimler bölümünü ve ilgili turnuva chat pencerelerinde turnuva öncesinde belirebilecek uyarıları takip etmekle yükümlüdür.

5.1.2. Hile Şüphesi
Hileden şüphelenildiğinde iletinizi açıp şikayetinizi bildirmeniz yeterlidir. Hile şüpheleri durumlarında ani müdahale yapılmayacaktır. Şikayetler hakkında etkinlik ayağı sonrasındaki 48 saat içerisinde hakem heyetinin incelemesi kimsenin durumunda gerekli yaptırımlar sağlanır, puan düzeltmeleri yapılır.

İtiraz süresi maç bitiminden sonra 3 saattir. 3 saat bittikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. Hile şüphesini destekleyen evrak iletimi süresi ve detayları Madde 3.2.1’de belirtilmiştir.

5.1.3. Ringer/Faker - Hesap Paylaşımı

Her takım yetkilisi, kaptanı ve oyuncuları takım arkadaşlarının ringing (izin verilmemiş bir oyuncu ile oynama) veya yöneticileri/oyuncuları yanıltıcı hareketler yapıp yapmadığını bilmekle yükümlüdür. Bu tür bir aksiyondan tüm takım sorumlu tutulur. Belirlenmiş bir oyuncu yerine o oyuncuyu taklit etmek kaydıyla başka bir oyuncu oynatmak veya takıma kayıtlı olmayan oyuncu oynatmak ile uğraşan takım etkinlikten diskalifiye edilir. İhlali yapan oyuncusunu değiştirdiği takdirde ilgili takım başka bir turnuvaya veya şampiyonalara katılabilir.

Ayrıca bu davranış, UPLAY’in kullanım şartlarına aykırı olduğu için, yapan oyuncuların UPLAY hesabı da ayrıca raporlanacaktır.

5.1.4. Hakemleri ve Oyuncuları Yanıltıcı Hareketler
Rakip oyuncuları, yöneticileri veya Monster Notebook Rainbow Six: Türkiye Kupası turnuvasına ilişkin herhangi birini kandırmaya yönelik herhangi bir girişim, takımın diskalifiye olmasına neden olabilir.

5.1.5. Hile Kullanımı
Hile kullanımı kanıtlandığı zaman Rainbow Six: Türkiye Kupası turnuvasının mevcut sezonundan diskalifiye edilecektir. Aşağıdaki programların kullanımı hileye ilişkin cezaların uygulanması ile sonuçlanır: Multihacks, Wallhack, Aimbot, Renkli Modeller, NoRecoil, No-Flash ve Ses değişiklikleri. Bunlar sadece örneklerdir, diğer programlar veya yöntemler hile olarak kabul edilebilir.

5.1.6. Küfür ve Zararlı (Toxic) Davranış, Taciz
Turnuva süresince turnuva ve lobi chat pencerelerinde küfür, alaycılık, siber zorbalık, vb. hareketler yasaktır.
Münferit olayların büyümemesi için karşı tarafın dilinden veya söylemlerinden rahatsız oluyorsanız kesinlikle cevap vermeyiniz. Karşılık vermeniz ve olayın büyümesi durumunda iki takım da diskalifiye edilir. Organizatörler, marka, organizasyonların düzenlendiği mekan sahipleri hiçbir koşulda bu tarz tartışmalardan doğacak sonuçlardan sorumlu değillerdir ve oluşabilecek zararların tazmini için hepsi ayrı ayrı yasal haklarını saklı tutarlar.

Bu etkinliğe özel olarak etkinlik ekosisteminde gösterdiğiniz örnek dışı davranışlar, atanacağınız playoff grupları hakkında etkileyici olabilir.

Tek taraflı devamlı örnek dışı bir davranışın söz konusu olması durumunda Playdecent siteminden bir ticket açıp, maç numaranızı ileterek maç kayıtlarının incelenmesini talep edebilirsiniz. Adminler, sistem kayıtlarını ilgili turnuva sona erdikten sonra inceleyip, gerek görülürse oyuncularının daha sonraki turnuvalara katılımlarını engelleyebilir veya onları diskalifiye edebilirler. Şikâyette bulunan oyuncular, şikayetler incelenirken, adminlerin talebi doğrultusunda ekran alıntılarını hazır tutmakla sorumludurlar.

5.1.7 Spam
Turnuva süresince turnuva ve lobi chatlerinde spam yasaktır.
Spam tanımı prensibi: Yazdığınız mesaj hala chat ekranında görünüyorsa tekrar yazmayınız!

5.1.8 Kumar, Bahis, Bilerek Kaybetme (Matchfixing)
Oyuncular, varsa antrenörleri ve koçları, veyahut tanıdıkları, aralarında fark teşkil etmeksizin (profesyonel, amatör, lisanslı, lisansız), bu turnuvada oynanan maçlar hakkında; gerçek para, para değeri taşıyan elektronik eşya (skin, elektronik para, coin vb.) veya maddi, manevi herhangi bir varlık üzerine bahse giremez, kumar oynayamaz veya iddiaya giremez. Böyle bir olayın fark edilmesi durumunda organizatörler yasal haklarını kullanabilirler.

6. Sponsorların Koşulları Değiştirme ve Uzaklaştırma Hakkı

6.1 Monster Notebook katılımcıların Monster Notebook ve / veya Etkinlik organizatörlerini itibarsızlaştırmasına veya zarar görmelerine neden olabilecek şekilde hareket etmek dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir nedenle, katılımcıların Monster Notebook ve/veya Etkinlik organizatörüne, bunların çalışanları, yüklenicileri veya gönüllüleri veya herhangi bir üçüncü tarafa bir güvenlik riski oluşturduğuna veya güvenlik riskinin mevcut olduğuna inanıyorsa, katılımcının Etkinliğe katılmasını engelleme hakkını; ve/veya

6.2 Koşullar tehlikeli veya uygunsuz kabul edilirse veya Monster Notebook’un kontrolü dışındaki herhangi bir sebepten ötürü tehlikeli hale gelirse, Monster Notebook, siz veya başka herhangi bir üçüncü kişi nezdinde doğrudan veya dolaylı oluşabilecek zararlara ilişkin herhangi bir sorumluluğu veya yükümlülüğü olmaksızın, Etkinlikte değişiklik yapma, Etkinliği sona erdirme, değiştirme veya uzatma hakkını saklı tutar.

6.3 Monster Notebook, bu Koşulları ve zaman zaman geçerli olabilecek diğer kuralları veya şartları değiştirme hakkını saklı tutar ve bu değişiklikler markaların web sayfalarında yayınlanacaktır.

7. DÜRÜSTLÜK VE HAKLARIN TANINMASI

7.1 Etkinliğe katılımcı olarak katılmak için yaptığınız başvuruda verdiğiniz Kişisel Verilerin doğru ve güncel olduğunu onaylarsınız.

7.2 Monster Notebook tarafından Etkinliğe ilişkin oluşturulan ve katılımcıların (izleyiciler, yarışmacılar dahil olmak üzere Etkinlikte yer alan tüm kişiler) sesleri, imajları dahil bilgi ve görsellerinin de yer aldığı tüm içerikler (“İçerik”) üzerinde Monster Notebook münhasır hak sahibidir. Monster Notebook içerikleri zaman ve mecra sınırlaması olmaksızın kullanabilir ve tüm bağlı ortaklıklarına kullandırabilir. Bu İçerikleri dilediği şekilde kopyalayabilir, dağıtabilir, iletebilir, yayınlayabilir, yayabilir, sergileyebilir, değiştirebilir, silebilir İçeriklerden farklı materyaller ve içerikler oluşturabilir ve her şekilde kullanabilir. İçeriklerde imaj, ses veya herhangi başka bir şekilde yer alan tüm katılımcılar bu İçeriklerin bu madde kapsamında herhangi bir sınırlama olmaksızın bila bedel kullanılmasına onay vermiş kabul edilirler.

8. KİŞİSEL VERİLER
Kişisel Verilerinizin yasal mevzuata uygun olarak toplanması, saklanması ve işlenmesine muvafakat etmektesiniz. Kişisel Verilerinizin nasıl toplandığı, saklandığı ve işlendiği hakkındaki bilgileri https://www.monsternotebook.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi-kanunu/ adresinden öğrenebilirsiniz.

9. MUHTELİF HÜKÜMLER

9.1 Bu Etkinlik ile ilgili işlemleri gerçekleştirirken yaralanmanız durumunda Monster Notebook ve/veya iş birliği ortakları, acenteleri ve hizmet sağlayıcılarının sorumlu tutulmayacaktır. Etkinliğe güvenli bir biçimde katılmanızı engelleyen veya katılımınızın diğerleri için risk teşkil edeceği herhangi bir rahatsızlığınız bulunmadığını ve bu tür bir durumdan etkilenmediğinizi beyan etmektesiniz. Aynı zamanda, herhangi bir sebeple Etkinliğe katılımınızın yasaklanmamış olduğunu kabul etmektesiniz.

9.2 Hiçbir durumda, Monster Notebook ve/veya iş birliği ortakları, acenteleri ve hizmet sağlayıcıları grevler, iş bırakma eylemleri, kazalar veya doğal afetler ve kesintiler, yardımcı birimlerin, iletişim birimlerinin veya bilgisayar hizmetlerinin kaybı veya arızası (yazılım veya donanım) dâhil olmak üzere, ilgili durumlar yürürlükteki yerel kanunlar uyarınca mücbir sebep teşkil ediyor ise, doğrudan veya dolaylı olarak makul kontrolü dışında bulunan durumlar nedeniyle bu Koşullar kapsamındaki yükümlülüklerinin yerine getirilmemesinden veya yükümlülüklerin ifasındaki gecikmelerden sorumlu veya yükümlü tutulmayacaktır.

9.3 Etkinlik hiçbir koşul, garanti veya sair hükme tabi değildir.

9.4 Bu Etkinliğe herhangi bir şekilde müdahale edilirse veya Monster Notebook’un makul kontrolü dışındaki herhangi bir nedenden Monster Notebook Etkinliği makul olarak öngördüğü şekilde gerçekleştirilemiyorsa, Monster Notebook, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, yasaların izin verdiği ölçüde (a) herhangi bir katılımcıyı diskalifiye etme; veya (b) siz veya herhangi bir üçüncü şahıs nezdinde oluşabilecek her türlü zarar veya ziyan (doğrudan veya dolaylı) yükümlülüğünü üstlenmeksizin Etkinliği değiştirmek, askıya almak, sonlandırmak veya iptal etmek haklarını saklı tutar.

9.5 Etkinlik web sitesine erişim ile ilgili herhangi bir maliyet katılımcının sorumluluğundadır ve kullanılan internet servis sağlayıcısına bağlıdır.

9.6 Koşulların herhangi bir hükmünün geçersiz, kanunlara aykırı veya uygulanamaz nitelikte bulunması halinde; bu durum geriye kalan hükümlerin geçerliliğini, kanunlara uygunluğunu ve uygulanabilirliğini hiçbir şekilde etkilemeyecek veya bu sayılanlara halel getirmeyecektir.

9.7 Bu Koşullar Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi olup, taraflar PlayDecent ve Monster Notebook’un yerleşik bulunduğu yetkili ISTANBUL mahkemelerin münhasır olmayan yargı yetkisini kabul etmektedirler.
Participants
Registered Confirmed Attended Available Slots
72 0 70 56
Tournament Schedule
Jun
18
Registration Opens
18.06.2020 12:00 +3 UTC
Jun
28
Registration Closes
28.06.2020 15:00 +3 UTC
Jun
27
Check-In Starts
27.06.2020 18:00 +3 UTC
Jun
27
Check-In Ends
27.06.2020 18:00 +3 UTC
Jun
29
Tournament Starts
29.06.2020 18:00 +3 UTC
Jul
13
Tournament Ends
13.07.2020 12:00 +3 UTC
Videos