TOURNAMENT

C Grubu - Açık Eleme

14.08.2021 12:00 +3 UTC · Hosted by Riot Games    COMPLETED  

Game & Region
League of Legends, Turkey
Tournament Format
Single Elimination
Information
Team Size
5v5
Entry Fee
Free to Enter
Map
Summoner's Rift
Game Mode
Destroy Nexus
Match Mode
Tournament Draft
Show detailed settings
Check-In Start
2 Hours before start
Max. Participants
32 confirmed participants
Round Start
ASAP (right away)
Game Start
By Players
Go-to-lobby Timer
10 minutes
Go-to-game Timer
10 minutes

Information:

Takımlarınızı hazırlayın ve büyük mücadeleye hazır olun, Işık Muhafızları Topluluk Turnuvası başlıyor!
31 Temmuz — 4 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek turnuvada takımınızla beraber rakiplerinize karşı mücadele edin ve büyük ödüllerin sahibi olma fırsatını yakalayın.
Duyurular, rehberler, ödüller ve daha fazlasını; Riot Games resmi sosyal medya hesapları, pdc.gg/sentinels ve discord.gg/QtT8V5S adreslerinden takip edebilirsiniz!

HATIRLATMALAR:

==> Turnuva genel rehberine ve merak ettiğiniz diğer konuların cevaplarına medium.com./pdcrehber adresinden ulaşabilirsiniz.

==> Check-in süreci 10:00'da başlayacaktır. Sadece takım kaptanlarının takım adına check-in işlemini gerçekleştirmesi yeterlidir. Lütfen bu işlemi tamamladıktan sonra "Katılımcılar" sekmesinden kontrol sağlayınız.

==> Turnuva ağacı, başlangıç saatinde belli olacaktır. Takım sayısının el vermemesi durumda bazı takımlar otomatik olarak bir sonraki tura atanabilir. Böyle bir durumda lütfen bir sonraki turun bildirimlerinin gelmesini bekleyiniz. Tüm turlar takribi olarak 1 saat aralıklarla başlayacaktır.

==> Maç bildirimleri platformun sağ üst köşesinden tüm oyunculara özel olarak gelecektir. Tüm oyuncuların turnuva öncesi doğru hesapları ile PlayDecent ve LoL'e giriş yapmış olması gerekmektedir. Turnuvaya kayıt olunan hesaptan farklı hesap kullanılması durumunda, lobiden her oyuncuya özel olarak iletilen turnuva kodları çalışmayacaktır.

==> Tüm oyuncuların PlayDecent lobilerine gelmesi için, maç başlangıç saatinden itibaren 10dk süreleri vardır. Eksik oyuncusu bulunan takımlar hükmen yenik sayılacaktır.
Turnuva maçları oyuncuların kendi hesaplarındaki şampiyonları ile oynanmaktadır. Placeholder gibi yöntemler yasak ve kullanılmamaktadır.

==> Yarı Final maçları, 15 Ağustos Pazar günü saat 13:30'dan itibaren oynanacaktır. Bildirimler bu saatte iletilecektir. Takımların en az 10dk öncesinden iletişime uygun olması gereklidir.

==> Oyunlara nasıl bağlanacağınızı https://bit.ly/2VmfeWq adresindeki rehberden daha detaylı olarak öğrenebilirsiniz.
Canlı destek için yukarıdaki linkten discord sunucumuza bağlanabilirsiniz.


Rules:
Bu etkinlik organizatör Riot Games Türkiye ve altyapı sağlayıcı PlayDecent Teknoloji olmak üzere, iki kurumun da kurallarına tabidir. Kurallar arasında çakışma olması durumunda turnuva yöneticisinin kararı geçerlidir.

LEAGUE OF LEGENDS 'a ÖZEL TURNUVA KURALLARI:

GENEL
• Kayıt Olma
• Takım Kadrosu Değiştirme
• Yedek Oyuncu Kullanımı
TURNUVA ESNASINDA
• Turnuva Kodu
• Oyun Başlangıç Saati
• Oyun Duraklatmaları
• Diskalifiyeler
TURNUVA DÜZENİ
• Maç Sonucu
________________________________________
Genel

KAYIT OLMA
Turnuvaya katılabilmek için ilk olarak geçerli bir takıma sahip olman gerekir. Platform üzerinden bir takım oluşturmasının ardından, takım kaptanına takıma eklemek istediği diğer oyuncuları davet edebilmesi için bir bağlantı sağlanacaktır. Sadece takım kaptanı takımı bir turnuvaya dahil edebilir. Takım kaptanı tüm takım üyelerinin aşağıdaki şartları sağladığından emin olmakla yükümlüdür:
• Turnuva uygunluğu
• İkamet uygunluğu
• Yaş sınırı uygunluğu
• Bir turnuvaya katılan takımlardan sadece bir tanesine üye olmak (platform üzerinde farklı takımlara üye olunabilir, ancak aynı turnuvaya katılan iki ayrı takımın üyesi olunamaz)
Takım altında görünen her oyuncu, daha önce bir maça çıkmış olup olmaması göz önüne alınmaksızın o takımın bir üyesi olarak görülür ve tüm takım üyelerinin bu koşulları sürekli olarak sağlıyor olması beklenir. Bir oyuncunun yukarıdaki kriterlerden herhangi birini sağlamaması durumunda tüm takım diskalifiye olur.
Takımını kayıt ettirmek için, takım kaptanının turnuva platformuna giriş yaparak kayıt sürecini takip etmesi gerekmektedir.

TAKIM KADROSU DEĞİŞTİRME
Takım kadrosu herhangi bir turnuvaya giren bir takımdaki tüm oyuncuların listesidir. Takım kadrosu en az beş ve yedekler dahil olmak üzere en fazla dokuz oyuncudan oluşur (bazı turnuvalarda bu sayılar farklı olabilir).
• Yeni Oyuncu Ekleme: Eğer turnuva değişikliklere kapalı değilse, dolu bir kadrosu olmayan takımlar aşamalar arasında (örn. mevcut aşamanın hemen ardından ve bir sonraki aşamanın yeni bir Turnuva Kodu ile oluşturulmasından önce) takımlarındaki boş yerleri doldurabilir. Ancak yeni davet edilen oyuncuların aynı turnuvada oynamış veya turnuvaya kayıtlı olmamaları gerekmektedir.
• Oyuncuları Çıkartma: Oyuncu çıkartma seçeneği kayıt aşamasının sonunda kullanılamaz hale getirilecek ve mevcut turnuva sonlanana dek takımlardan oyuncu çıkartmak mümkün olmayacaktır.

YEDEK OYUNCU KULLANIMI
Takımlar kadrolarındaki herhangi bir oyuncuyu maçlarının başlangıç kadrolarında kullanabilir. Ancak, devam etmekte olan bir oyunda sadece aşağıdaki durumlar nedeniyle oyunun baştan başlatılması halinde oyuncu değişikliği yapılabilir:
• Oyuncunun donanımsal sorunlar yaşaması
• Oyuncunun teknik / elektriksel sorunlar yaşaması
• Oyuncunun internet bağlantısı sorunları yaşaması
• Turnuva yetkilisinin takdiri
Oyunun baştan başlatılması durumunda, yukarıda bahsedilen sorunları yaşayan oyuncu dışındaki tüm oyuncular oyunda kalmak zorundadır. İzin verilmeyen oyuncu değişiklikleri halinde turnuva yetkilileri takımı diskalifiye edebilir.
________________________________________
Turnuva Esnasında
Katılımcılardan sportmence davranmaları ve tüm prosedürler hakkında bilgi sahibi olmaları beklenir.

TURNUVA KODU
Tüm turnuvalarda, her maçın verilen turnuva kodu ile oynanması zorunludur.
• Her turnuva kodu belirli bir maç için üretilir. Sadece maçı oynayacak iki takımın üyeleri turnuva kodunu kullanarak özel oyun lobisine girebilir.
• Turnuva kodu oluşturulurken takıma henüz dahil olmamış oyuncuların özel oyun lobisine giremeyeceğini de unutmayın.
• Turnuva kodu kullanarak oyuna nasıl girebileceğini https://bit.ly/2VmfeWq linkindeki rehberden öğrenebilirsin.

MAÇ BAŞLANGIÇ SAATİ
Takım kaptanları, takımlarının bir sonraki oyunu hakkındaki bilgileri ve diğer takım ile olan maçlarının ne zaman oynanacağını takip etmekten sorumludur.
• Maç, resmi başlangıç saatinden önce herhangi bir zamanda turnuva kodu kullanılarak oynanabilir.
• Eğer maç resmi başlangıç saatinden önce oynanmamışsa, her iki takımın da "resmi başlangıç saatinde" oynamaya hazır durumda olması beklenir.
• Özel oyun lobisine zamanında girebilmeleri, ortaya çıkabilecek aksaklıkların üstesinden gelebilmeleri ve maça hazırlanabilmeleri için takımlara maç başlama saatinden en az 10 dakika önce oyuna giriş yapmaları önerilir.
• Beşten az üyesi olan takımlar geçerli sayılmaz. Oyunun 4'e 5 veya benzer bir şekilde oynanması durumunda, maç sonucuna bakılmaksızın tam kadro olmayan takım diskalifiye edilir.
• Maç başlangıç saatini takip eden 10 dakika içerisinde taraflardan birinin lobide geçerli bir takımı olmaması halinde, bu takım otomatik olarak geç kalmış sayılır. Ancak diğer takım bu durum kesin olarak oluşuncaya dek lobide beklemek zorundadır. Her iki takımın da maç saatini takip eden 10 dakika içerisinde 5 kişilik bir kadro ile hazır olmadığı durumlarda, iki takım da geç kalmış sayılır.

OYUN DURAKLATMALARI
Oyun sırasında çözülemeyen büyük zorlukları düzeltmek için turnuvalarda oyun duraklatma seçeneği bulunur. Oyun Duraklatma sadece "Turnuva Çekilişi" oyun türünün kullanıldığı turnuvalarda kullanılabilir.
Takımlar oyunu sadece aşağıdaki durumlarda duraklatabilir:
• Çözülmesi gereken büyük bir sorun olması halinde
• Süregelen takım savaşı olmaması halinde
• Oyun duraklatıldıktan sonra karşı takıma duraklatma sebebinin bildirilmesi zorunludur
• Takımlar arasında oluşabilecek anlaşmazlıklar duraklatma sırasında çözülmelidir
• Adil olmayan davranışlarla karşılaşılması halinde, takımlar bunun bir ekran görüntüsünü alarak oyun bitiminden sonra kendi turlarının yetkilisini bilgilendirmelidir
• Herhangi bir sebepten ötürü duraklatılan bir oyunun ardından, oyunda bulunan tüm oyuncular 10 dakika daha çevrimiçi kalarak turnuva yetkilisine durumu anlamasında yardımcı olmalıdır
Sağlanan kanıtları incelemek ve sonrasında oyun sonucunu onaylamak, oyunu yeniden oynatmak ya da takımlardan birini yanlış duraklatma kullanımından ötürü diskalifiye etmek tamamen turnuva yetkilisinin kanaatindedir. Takım kaptanı gerektiğinde turnuva yetkilisi için kanıt toplamakla sorumludur.

DİSKALİFİYELER
Aşağıdaki durumların her biri, turnuva yetkilisinin bu yönde karar vermesi halinde diskalifiye ile sonuçlanabilir:
• Takımların hile veya hile programları kullanarak oyunda haksız üstünlük kazandığının kanıtlanması
• Takımların sportmenlik göstermemesi veya Sihirdar Kanunu'na uygun olmayan davranışlar sergilemesi
• Takım üyelerinin oyun sırasında ve oyun alanında herhangi bir anda yakışıksız, kaba, terbiyesizce, küfürlü, hakaret içeren, iftiracı, onur kırıcı, saldırgan, nefret ve ırkçılık söylemleri içeren bir dil kullanması
• Takımların beş kişiden az oyuncu içeren bir kadro ile oynaması
• Hesap Paylaşımı: Takım kadrosundaki bir sihirdar hesabını başka bir oyuncunun oynaması
• Hile: Karşı tarafın kazanması için isteyerek besleme / oyunu kaybetme
• Oyunda olabilecek hataları kötüye kullanma, bot kullanımı, vs...
Turnuva yetkilisi yukarıda bahsedilmemiş konularda karar verme yetkisine sahiptir. Diskalifiye taleplerinde üzerinde oynanmamış ekran görüntüleri veya videoları sağlamak zorunludur. Takımlar diskalifiye olmaları halinde tüm ödül haklarını kaybeder.
________________________________________
Turnuva Düzeni

MAÇ SONUCU
Tüm maçlar sağlanan turnuva kodu ile oynanmalıdır. Maç sonuçları her maçın ardından otomatik olarak alınır.
Turun kazananının belirlenebilmesi için, her takım gerekli sayıda art arda maç yapmakla sorumludur. Örneğin, serinin üç maç üzerinden oynanıyor olması durumunda, bir kazananın belirlenmesi için gereken iki (veya üç) maçın takımlar tarafından oynanması gerekir.
Maçlar art arda oynanmak zorundadır ve saatler veya günlere bölünemez. Her iki takıma Zafer / Bozgun ekranından sonra, bir sonraki lobiye giriş sağlamaları için 10 dakikalık bir süre tanınır. Daha uzun bir süreye ihtiyaç duyulması halinde öncelikle turnuva yetkilisinin onayı gerekmektedir.

PlayDecent Platform Kuralları:
Kullanım Koşulları bölümünde yer alan maddeler geçerlidir.
Participants
Registered Confirmed Attended Available Slots
28 25 21 4
Tournament Schedule
Aug
09
Registration Opens
09.08.2021 10:00 +3 UTC
Aug
13
Registration Closes
13.08.2021 23:59 +3 UTC
Aug
14
Check-In Starts
14.08.2021 10:00 +3 UTC
Aug
14
Check-In Ends
14.08.2021 12:00 +3 UTC
Aug
14
Tournament Starts
14.08.2021 12:00 +3 UTC
Aug
15
Tournament Ends
15.08.2021 19:00 +3 UTC